Kontaktpersoner - Ekonomifrågor

Du är välkommen att ställa frågor inom våra områden ekonomi och upphandling

Ekonomichef: Rose-Marie Kero, 0920-493804, Rose-Marie.kero@ltu.se

 

Betalningspåminnelser

- Marita Perdahl, 0920-491689, Marita.perdahl@ltu.se (leverantörsfakturor)

- Alena Dubinskaya, 0920-493492
, alena.dubinskaya@ltu.se (kundfakturor)

 

Elektroniska fakturor

- Britta Holmgren, 0920-491503, Britta.holmgren@ltu.se

- Stina Spiik, 0920-492514, Stina.spiik@ltu.se

- Michaela Andersson, 0920-493490, michaela.andersson@ltu.se

 

Kundreskontra

- Erika Bergman, 0920-491580, erika.bergman@ltu.se (inbetalningar)

- Marita Perdahl, 0920-491689, marita.perdahl@ltu.se (kundfakturering)

- Alena Dubinskaya, 0920-493492
, alena.dubinskaya@ltu.se (inbetalningar och kravhantering)

 

Motpartsredovisning, statsredovisning, Hermes

- Eivor Ek-Bäckman, 0920-491542, eivor.ekh-backman@ltu.se (skulder och kostnader)

- Marielle Nilsson, 0920-493809, marielle.nilsson@ltu.se (kundfordringar och intäkter)

 

Redovisningsfrågor, allmänna

- Anette Löfstedt, 0920-492157, anette.lofstedt@ltu.se

- Jonas Wikström, 0920-491453, jonas.wikstrom@ltu.se

 

Upphandlingsfrågor

- Christer Fjellström, 0920-491899, christer.fjellstrom@ltu.se

- Anna-Therése Järvenpää, 0920-492896, anna-therese.jarvenpaa@ltu.se

- Mikael Westerlund, 0920-492238, mikael.westerlund@ltu.se

- Susanne Liminga, 0920-492098, susanne.liminga@ltu.se

 

Årsredovisning

- Anette Löfstedt, 0920-492157, anette.lofstedt@ltu.se

- Jonas Wikström, 0920-491453, jonas.wikstrom@ltu.se

Sidansvarig och kontakt: Maria Groth

Publicerad: 27 september 2011

Uppdaterad: 13 oktober 2016

 

Luleå tekniska universitet är i stark tillväxt med världsledande kompetens inom flera forskningsområden. Vår forskning bedrivs i nära samarbete med företag som Bosch, Ericsson, Scania, LKAB, SKF och ledande internationella universitet. Luleå tekniska universitet omsätter totalt 1,6 miljarder kronor per år. Vi är idag 1 800 anställda och 15 000 studenter.

 

Luleå tekniska universitet • 971 87 Luleå • Orgnr: 202100-2841 • Telefon: 0920 49 10 00 • Fax: 0920 49 13 99 • Studenttorget: 0920-49 20 00
E-post allmänna ärendenFrågor om studier • Om webbplatsen  • © Luleå tekniska universitet 2016