Avdelningen för Maskinelement

Kontakta oss på Maskinelement

Professor

Höglund, Erik

E Höglund Titel: Professor, Stf rektor/prorektor Professor, ämnesföreträdare Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Universitetsledningen Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Erik.Hoglund@ltu.se Telefon: 0920-491215 Rum: B276 Ort: Luleå

Kassfeldt, Elisabet

E Kassfeldt Titel: Professor, Prefekt Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Elisabet.Kassfeldt@ltu.se Telefon: 0920-491240 Rum: E1008 Ort: Luleå

Larsson, Roland

Titel: Professor Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Roland.Larsson@ltu.se Telefon: 0920-491325 Rum: E845 Ort: Luleå

Minami, Ichiro

Titel: Professor Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: ichiro.minami@ltu.se Telefon: 0920-492458 Rum: E836a Ort: Luleå

Prakash, Braham

B Prakash Titel: Professor Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Braham.Prakash@ltu.se Telefon: 0920-493055 Rum: E835 Ort: Luleå

Professor, biträdande

Almqvist, Andreas

Titel: Professor, biträdande Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Andreas.Almqvist@ltu.se Telefon: 0920-492407 Rum: E837a Ort: Luleå

Emami, Nazanin

N Emami Titel: Professor, biträdande Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Nazanin.Emami@ltu.se Telefon: 0920-491939 Rum: E847 Ort: Luleå

Hardell, Jens

Jens Hardell Titel: Professor, biträdande Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: jens.hardell@ltu.se Telefon: 0920-491774 Rum: E836 Ort: Luleå

Marklund, Pär

Pär Marklund Titel: Professor, biträdande Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Par.Marklund@ltu.se Telefon: 0920-492415 Rum: E843 Ort: Luleå

Universitetslektor, biträdande

Berglund, Kim

Titel: Universitetslektor, biträdande Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: kim.berglund@ltu.se Telefon: 0920-493051 Rum: E839b Ort: Luleå

Forskare

Pettersson, Anders

Titel: Forskare Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: anders.pettersson@ltu.se Telefon: 0920-492041 Rum: E850 Ort: Luleå

Doktorand

Dittes, Nicholas

me_2 Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: nicholas.dittes@ltu.se Telefon: 0920-492954 Rum: E616 Ort: Luleå

Fatima, Nowshir

Nowshir Fatima Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: nowshir.fatima@ltu.se Telefon: 0920-491866 Rum: E840 Ort: Luleå

Furustig, Joel

Joel Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: joel.furustig@ltu.se Telefon: 0920-491054 Rum: E849 Ort: Luleå

Gebretsadik, Daniel

Daniel Gebretsadik Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: daniel.gebretsadik@ltu.se Telefon: 0920-492188 Rum: E832 Ort: Luleå

Golchin, Arash

Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: arash.golchin@ltu.se Telefon: 0920-492004 Rum: E841 Ort: Luleå

Hernandez, Sinuhe

Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: sinuhe.hernandez@ltu.se Telefon: 0920-492398 Rum: E834 Ort: Luleå

Johansson, Jens

Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: jens.johansson@ltu.se Telefon: 0920-492239 Rum: E833 Ort: Luleå

Li, Jinxia

Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: jinxia.li@ltu.se Telefon: 0920-492851 Rum: E844 Ort: Luleå

Lingesten, Niklas

Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: niklas.lingesten@ltu.se Telefon: 0920-492829 Rum: E844 Ort: Luleå

Mozgovoy, Sergej

sergej-mozgovoy Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: sergej.mozgovoy@ltu.se Telefon: 0920-492277 Rum: E834 Ort: Luleå

Safari, Alaleh

Doktorand Titel: Doktorand Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: alaleh.safari@ltu.se Telefon: 0920-492857 Rum: E840 Ort: Luleå

Schnabel, Stephan

Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: stephan.schnabel@ltu.se Telefon: 0920-492494 Rum: E616 Ort: Luleå

Shirzadegan, Mohammad

Mohammad Shirzadegan Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: mohammad.shirzadegan@ltu.se Telefon: 0920-491766 Rum: E832 Ort: Luleå

Sin, Jorge Rituerto

Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: jorge.rituerto.sin@ltu.se Telefon: 0920-492831 Rum: E841 Ort: Luleå

Suner, Silvia

Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: silvia.suner@ltu.se Telefon: 0920-492832 Rum: E854 Ort: Luleå

Söderfjäll, Markus

Markus Söderfjäll Titel: Doktorand Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: markus.soderfjall@ltu.se Telefon: 0920-492489 Rum: E838 Ort: Luleå

Industridoktorand

Spencer, Andrew

Titel: Industridoktorand Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: andrew.spencer@ltu.se Telefon: 0920-491038 Rum: E838 Ort: Luleå

Forskningsing 1:e

Björling, Marcus

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: marcus.bjorling@ltu.se Telefon: 0920-491281 Rum: E852 Ort: Luleå

Rodiouchkina, Maria

Maria Rodiouchkina Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: maria.rodiouchkina@ltu.se Telefon: 0920-491395 Rum: E838 Ort: Luleå

Forskningsingenjör

Serrander, Tore

Titel: Forskningsingenjör Forskningsämne: Maskinelement Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: tore.serrander@ltu.se Telefon: 0920-491958 Rum: E900e Ort: Luleå

Övrig personal

Larsson, Carina

Carina Larsson Titel: Projektekonom Avdelning: VSS TVM Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Verksamhetsstöd Email: Carina.Larsson@ltu.se Telefon: 0920-492104 Rum: E111 Ort: Luleå

Lidström, Birgitta

Birgitta Lidström Titel: Institutionsadministratör Avdelning: VSS TVM Maskinelement Materialvetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Verksamhetsstöd Email: Birgitta.Lidstrom@ltu.se Telefon: 0920-491216 Rum: E117A Ort: Luleå

Pelcastre, Leonardo

Titel: Arvodist Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: leonardo.pelcastre@ltu.se Telefon: 0920-492843 Rum: E833 Ort: Luleå

Shi, Yijun

Titel: Arvodist Avdelning: Maskinelement Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: yijun.shi@ltu.se Telefon: 0920-492064 Rum: E839a Ort: Luleå

Sidansvarig och kontakt: Pär Marklund

Publicerad: 22 februari 2011

Luleå tekniska universitet