Toppbild - kontakta

Avdelningschef

Hans-åke Häggblad - Professor

Hans-Åke Häggblad Namn: Hans-åke Häggblad Titel: Professor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Hans-Ake.Haggblad@ltu.se Telefon: 0920-491048 Rum: E857 Ort: Luleå

Kontakta oss på Material- och solidmekanik

Deng, Liang - Doktorand

Namn: DengLiang Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: liang.deng@ltu.se Telefon: 0920-492553 Rum: E862 Ort: Luleå

Draxler, Joar - Doktorand

Namn: DraxlerJoar Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: joar.draxler@ltu.se Ort: Luleå

Edberg, Jonas - Universitetslektor

Namn: EdbergJonas Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: jonas.edberg@ltu.se Telefon: 0920-493433 Rum: E163 Ort: Luleå

Eriksson, Kjell - Arvodist

Kjell Eriksson Namn: ErikssonKjell Titel: Arvodist Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Kjell.Eriksson@ltu.se Telefon: 0920-492290 Rum: E855 Ort: Luleå

Golling, Stefan - Doktorand

Namn: GollingStefan Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: stefan.golling@ltu.se Telefon: 0920-492156 Rum: E863 Ort: Luleå

Granström, Jan - Forskningsingenjör

Jan Granström Namn: GranströmJan Titel: Forskningsingenjör Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Jan.Granstrom@ltu.se Telefon: 0920-491924 Rum: E860 Ort: Luleå

Gustafsson, Gustaf - Universitetslektor, biträdande

Gustaf Gustafsson Namn: GustafssonGustaf Titel: Universitetslektor, biträdande Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: gustaf.gustafsson@ltu.se Telefon: 0920-491393 Rum: E856 Ort: Luleå

Hammarberg, Samuel - Arvodist

Namn: HammarbergSamuel Titel: Arvodist Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: samuel.hammarberg@ltu.se

Häggblad, Hans-åke - Professor

Hans-Åke Häggblad Namn: HäggbladHans-åke Titel: Professor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Hans-Ake.Haggblad@ltu.se Telefon: 0920-491048 Rum: E857 Ort: Luleå

Jonsen, Pär - Professor, biträdande

Pär Jonsén Namn: JonsenPär Titel: Professor, biträdande Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Par.Jonsen@ltu.se Telefon: 0920-493460 Rum: E861 Ort: Luleå

Lindgren, Lars-Erik - Professor, Ämnesföreträdare

Namn: LindgrenLars-Erik Titel: Professor, Ämnesföreträdare Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Lars-Erik.Lindgren@ltu.se Telefon: 0920-491306 Rum: E160 Ort: Luleå

Lindkvist, Göran - Universitetslektor, biträdande

Göran Lindkvist Namn: LindkvistGöran Titel: Universitetslektor, biträdande Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Goran.Lindkvist@ltu.se Telefon: 0920-492185 Rum: E859 Ort: Luleå

Lundbäck, Andreas - Universitetslektor

Namn: LundbäckAndreas Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Andreas.Lundback@ltu.se Telefon: 0920-492856 Rum: E156A Ort: Luleå

Odenberger, Eva-Lis - Univ.lektor,adj

Eva-Lis Odenberger Namn: OdenbergerEva-Lis Titel: Univ.lektor,adj Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Eva-Lis.Odenberger@ltu.se Rum: E864

Oldenburg, Mats - Professor, Ämnesföreträdare

Mats Oldenburg Namn: OldenburgMats Titel: Professor, Ämnesföreträdare Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Mats.Oldenburg@ltu.se Telefon: 0920-491752 Rum: E866 Ort: Luleå

Olsson, Lena - Projektekonom

Namn: OlssonLena Titel: Projektekonom Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Verksamhetsstöd Avdelning: VSS TVM Email: lena.m.olsson@ltu.se Telefon: 0920-492023 Rum: E107a Ort: Luleå

Qin, Hao - Doktorand

Namn: QinHao Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: hao.qin@ltu.se Telefon: 0920-492542 Rum: E154 Ort: Luleå

Ramanenka, Dmitrij - Doktorand

Namn: RamanenkaDmitrij Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: dmitrij.ramanenka@ltu.se Telefon: 0920-492544 Rum: E863 Ort: Luleå

Sjöberg, Ted - Doktorand

Namn: SjöbergTed Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: ted.sjoberg@ltu.se Telefon: 0920-492823 Rum: E864 Ort: Luleå

Sundin, Karl-Gustaf - Universitetslektor

Karl-Gustaf Sundin Namn: SundinKarl-Gustaf Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Karl-Gustaf.Sundin@ltu.se Telefon: 0920-491284 Rum: E858 Ort: Luleå

Svoboda, Ales - Universitetslektor

Namn: SvobodaAles Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: Ales.Svoboda@ltu.se Telefon: 0920-492411 Rum: E161 Ort: Luleå

Synnegård, Erik - Doktorand

Namn: SynnegårdErik Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Produkt- och produktionsutveckling Email: erik.synnegard@ltu.se Telefon: 0920-492101 Rum: E853 Ort: Luleå

Thiery, Florian - Doktorand

Namn: ThieryFlorian Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: florian.thiery@ltu.se Telefon: 0920-491475 Rum: E853 Ort: Luleå

Åhlin, Hans - Forskningsing 1:e

Namn: ÅhlinHans Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: hans.ahlin@ltu.se Telefon: 0920-491390 Rum: E865 Ort: Luleå

Östlund, Rickard - Doktorand

Namn: ÖstlundRickard Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Material- och solidmekanik Email: rickard.ostlund@ltu.se Telefon: 0920-492847 Rum: E862 Ort: Luleå

Sidansvarig och kontakt: Ted Karlsson

Publicerad: 22 februari 2011

Luleå tekniska universitet