Toppbild - kontakta

Avdelningschef

Hans-åke Häggblad - Professor

Hans-Åke Häggblad Titel: Professor Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Hans-Ake.Haggblad@ltu.se Telefon: 0920-491048 Rum: E857 Ort: Luleå

Kontakta oss på Material- och solidmekanik

Deng, Liang - Doktorand

Titel: Doktorand Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: liang.deng@ltu.se Telefon: 0920-492553 Rum: E862 Ort: Luleå

Draxler, Joar - Doktorand

Titel: Doktorand Forskningsämne: Materialmekanik Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: joar.draxler@ltu.se Ort: Luleå

Edberg, Jonas - Universitetslektor

Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Materialmekanik Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: jonas.edberg@ltu.se Telefon: 0920-493433 Rum: E850 Ort: Luleå

Golling, Stefan - Doktorand

Titel: Doktorand Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: stefan.golling@ltu.se Telefon: 0920-492156 Rum: E863 Ort: Luleå

Granström, Jan - Forskningsingenjör

Jan Granström Titel: Forskningsingenjör Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Jan.Granstrom@ltu.se Telefon: 0920-491924 Rum: E860 Ort: Luleå

Gustafsson, Gustaf - Universitetslektor, biträdande

Gustaf Gustafsson Titel: Universitetslektor, biträdande Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: gustaf.gustafsson@ltu.se Telefon: 0920-491393 Rum: E856 Ort: Luleå

Hammarberg, Samuel - Forskningsingenjör

Titel: Forskningsingenjör Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: samuel.hammarberg@ltu.se

Häggblad, Hans-åke - Professor

Hans-Åke Häggblad Titel: Professor Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Hans-Ake.Haggblad@ltu.se Telefon: 0920-491048 Rum: E857 Ort: Luleå

Jonsen, Pär - Professor, biträdande

Pär Jonsén Titel: Professor, biträdande Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Par.Jonsen@ltu.se Telefon: 0920-493460 Rum: E861 Ort: Luleå

Kajberg, Jörgen - Universitetslektor

Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: jorgen.kajberg@ltu.se Telefon: 0920-493474

Larsson, Simon - Forskningsingenjör

Titel: Forskningsingenjör Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: simon.larsson@ltu.se

Lindgren, Lars-Erik - Professor, Ämnesföreträdare

Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Materialmekanik Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Lars-Erik.Lindgren@ltu.se Telefon: 0920-491306 Rum: E160 Ort: Luleå

Lindkvist, Göran - Universitetslektor, biträdande

Göran Lindkvist Titel: Universitetslektor, biträdande Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Goran.Lindkvist@ltu.se Telefon: 0920-492185 Rum: E859 Ort: Luleå

Lundbäck, Andreas - Universitetslektor

Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Materialmekanik Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Andreas.Lundback@ltu.se Telefon: 0920-492856 Rum: E848 Ort: Luleå

Odenberger, Eva-Lis - Universitetslektor, adjungerad

Eva-Lis Odenberger Titel: Universitetslektor, adjungerad Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Eva-Lis.Odenberger@ltu.se Rum: E864

Oldenburg, Mats - Professor, Ämnesföreträdare

Mats Oldenburg Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Mats.Oldenburg@ltu.se Telefon: 0920-491752 Rum: E866 Ort: Luleå

Olsson, Lena - Projektekonom

Titel: Projektekonom Avdelning: VSS TVM Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Verksamhetsstöd Email: lena.m.olsson@ltu.se Telefon: 0920-492023 Rum: E107a Ort: Luleå

Qin, Hao - Doktorand

Titel: Doktorand Forskningsämne: Materialmekanik Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: hao.qin@ltu.se Telefon: 0920-492542 Rum: E154 Ort: Luleå

Ramanenka, Dmitrij - Doktorand

Titel: Doktorand Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: dmitrij.ramanenka@ltu.se Telefon: 0920-492544 Rum: E863 Ort: Luleå

Sjöberg, Ted - Doktorand

Titel: Doktorand Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: ted.sjoberg@ltu.se Telefon: 0920-492823 Rum: E864 Ort: Luleå

Sundin, Karl-Gustaf - Universitetslektor

Karl-Gustaf Sundin Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Karl-Gustaf.Sundin@ltu.se Telefon: 0920-491284 Rum: E858 Ort: Luleå

Svoboda, Ales - Universitetslektor

Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Materialmekanik Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Ales.Svoboda@ltu.se Telefon: 0920-492411 Rum: E161 Ort: Luleå

Synnegård, Erik - Doktorand

bild Titel: Doktorand Forskningsämne: Datorstödd maskinkonstruktion Avdelning: Material- och solidmekanik Produkt- och produktionsutveckling Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: erik.synnegard@ltu.se Telefon: 0920-492101 Rum: E216 Ort: Luleå

Åhlin, Hans - Forskningsing 1:e

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: hans.ahlin@ltu.se Telefon: 0920-491390 Rum: E865 Ort: Luleå

Östlund, Rickard - Forskningsing 1:e

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Hållfasthetslära Avdelning: Material- och solidmekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: rickard.ostlund@ltu.se Telefon: 0920-492847 Rum: E862 Ort: Luleå

Sidansvarig och kontakt: Ted Karlsson

Publicerad: 22 februari 2011

Luleå tekniska universitet