Kontakta oss

Kontakta oss - Avfallsteknik

Ämnesföreträdare

Lagerkvist, Anders

anders l.jpg Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Avfallsteknik Avdelning: Geovetenskap och miljöteknik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: Anders.Lagerkvist@ltu.se Telefon: 0920-491908 Rum: F664 K Ort: Luleå

Professor

Kumpiene, Jurate

jurate kumpiene 2.jpg Titel: Professor Forskningsämne: Avfallsteknik Avdelning: Geovetenskap och miljöteknik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: Jurate.Kumpiene@ltu.se Telefon: 0920-493020 Rum: F664L Ort: Luleå

Professor, adjungerad

Sjöblom, Rolf

Rolf_Sjoblom_LTU.jpg Titel: Adjungerad professor Forskningsämne: Avfallsteknik Avdelning: Geovetenskap och miljöteknik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: rolf.sjoblom@ltu.se

Universitetslektor

Andreas, Lale

laan.jpg Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Avfallsteknik Avdelning: Geovetenskap och miljöteknik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: Lale.Andreas@ltu.se Telefon: 0920-492262 Rum: F664 N Ort: Luleå

Dahlén, Lisa

ld050919-1.jpg Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Avfallsteknik Avdelning: Geovetenskap och miljöteknik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: Lisa.Dahlen@ltu.se Telefon: 0920-491702 Rum: F664J Ort: Luleå

Industridoktorand

Carlsson, My

myecar.jpg Titel: Industridoktorand Forskningsämne: Avfallsteknik Avdelning: Geovetenskap och miljöteknik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: my.carlsson@ltu.se

Forskningsing 1:e

Nordmark, Desiree

Déssi-2015 (3).jpg Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Avfallsteknik Avdelning: Geovetenskap och miljöteknik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: desiree.nordmark@ltu.se Telefon: 0920-491754 Rum: F664m Ort: Luleå

Forskningsingenjör

Gelfgren, Maria

Titel: Forskningsingenjör Forskningsämne: Avfallsteknik Avdelning: Geovetenskap och miljöteknik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: maria.gelfgren@ltu.se Telefon: 0920-491428 Rum: F664g Ort: Luleå

Övrig personal

Pelkonen, Markku

Titel: Adjungerad universitetsadjunkt Forskningsämne: Avfallsteknik Avdelning: Geovetenskap och miljöteknik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: markku.pelkonen@ltu.se

Tan, Zhangxin

Titel: Visitor Professor Forskningsämne: Avfallsteknik Avdelning: Geovetenskap och miljöteknik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: zhangxin.tan@ltu.se Ort: Luleå

Sidansvarig och kontakt: Richard Renberg

Publicerad: 10 februari 2014

Ämnesföreträdare

Projektekonom

Luleå tekniska universitet