Kontakta oss

Anställda - Byggproduktion

Ämnesföreträdare

Olofsson, Thomas

Get of my face Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Thomas.Olofsson@ltu.se Telefon: 0920-493662 Rum: F1050 Ort: Luleå

Professor

Lagerqvist, Ove

Titel: Professor Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Ove.Lagerqvist@ltu.se Telefon: 0920-491923 Rum: F1054 Ort: Luleå

Professor, adjungerad

Byfors, Jan

Titel: Adjungerad professor Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: jan.byfors@ltu.se

Universitetslektor

Jongeling, Rogier

Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Rogier.Jongeling@ltu.se Telefon: 070-2702543

Lu, Weizhuo

welu.jpg Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: weizhuo.lu@ltu.se Telefon: 0920-492866 Rum: F1056A Ort: Luleå

Universitetslektor, biträdande

Jansson, Gustav

Titel: Biträdande universitetslektor Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: gustav.jansson@ltu.se Telefon: 0920-491835 Rum: F1060 Ort: Luleå

Sandberg, Marcus

Sandberg_Marcus_2013_cropped_larger.jpg Titel: Biträdande universitetslektor Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Marcus.Sandberg@ltu.se Telefon: 0920-493072 Rum: F1062 Ort: Luleå

Schade, Jutta

Jutta Schade.jpg Titel: Biträdande universitetslektor Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: jutta.schade@ltu.se Telefon: 0920-492571 Rum: F1054 Ort: Luleå

Doktorand

Johansson, Tim

Titel: Doktorand Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: tim.johansson@ltu.se Telefon: 0920-493057 Rum: F1064 Ort: Luleå

Krantz, Jan

Jan Krantz Titel: Doktorand Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: jan.krantz@ltu.se Telefon: 0920-493042 Rum: F1052 Ort: Luleå

Larsson, Johan

foto_johan_red.jpg Titel: Doktorand Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: johan.p.larsson@ltu.se Telefon: 0920-492263 Rum: F1058 Ort: Luleå

Shadram, Farshid

Farshid Shadram4.jpg Titel: Doktorand Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: farshid.shadram@ltu.se Telefon: 0920-493039 Rum: F1052 Ort: Luleå

Szentes, Henrik

Titel: Doktorand Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: henrik.szentes@ltu.se

Viklund, Emma

Titel: Doktorand Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: emma.viklund@ltu.se Telefon: 0920-492048 Rum: F1066 Ort: Luleå

Forskningsassistent

Lundkvist, Robert

roblun.jpg Titel: Forskningsassistent Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: robert.lundkvist@ltu.se Telefon: 0920-491042 Rum: F1056 Ort: Luleå

Wallström, Peter

Titel: Forskningsassistent Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: peter.wallstrom@ltu.se Telefon: 0920-491044 Rum: F459 Ort: Luleå

Övrig personal

Simu, Kajsa

Titel: Adjungerad universitetslektor Forskningsämne: Byggproduktion Avdelning: Byggkonstruktion och -produktion Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: kajsa.simu@ltu.se Rum: F1054 Ort: Luleå

Sidansvarig och kontakt: Richard Renberg

Publicerad: 10 februari 2014

Ämnesföreträdare - Byggproduktion

Projektekonom

 

Luleå tekniska universitet är i stark tillväxt med världsledande kompetens inom flera forskningsområden. 
Vår forskning bedrivs i nära samarbete med företag som Bosch, Ericsson, Scania, LKAB, SKF och ledande internationella universitet. 
Luleå tekniska universitet omsätter totalt 1,6 miljarder kronor per år. Vi är idag 1 700 anställda och 16 000 studenter.

 

Luleå tekniska universitet • 971 87 Luleå • Orgnr: 202100-2841 • Telefon: 0920 49 10 00 • Fax: 0920 49 13 99 • Studenttorget: 0920-49 20 00
E-post allmänna ärendenFrågor om studier • Om webbplatsen  • © Luleå tekniska universitet 2015