Distribuerade datorsystem

Ämnesföreträdare

Åhlund, Christer

Christer Åhlund Namn: ÅhlundChrister Titel: Professor, Ämnesföreträdare Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: Christer.Ahlund@ltu.se Telefon: 0910-585331 Ort: Skellefteå

Professor

Parnes, Peter

Peter Parnes Namn: ParnesPeter Titel: Professor Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: Peter.Parnes@ltu.se Telefon: 0920-491033 Rum: A3309 Ort: Luleå

Professor, biträdande

Schelén, Olov

Namn: SchelénOlov Titel: Professor, biträdande Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: Olov.Schelen@ltu.se Telefon: 0920-492237 Rum: A3304b Ort: Luleå

Synnes, Kåre

Kåre Synnes, PhD Namn: SynnesKåre Titel: Professor, biträdande Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: Kare.Synnes@ltu.se Telefon: 0920-491507 Rum: A3305A Ort: Luleå

Universitetslektor

Andersson, Karl

Karl Andersson Namn: AnderssonKarl Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap CDT Email: karl.andersson@ltu.se Telefon: 0910-585364 Rum: A111, Campus Skellefteå Ort: Skellefteå

Brännström, Robert

Namn: BrännströmRobert Titel: Universitetslektor, Avdelningschef Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: Robert.Brannstrom@ltu.se Telefon: 0910-585358 Rum: A109 Ort: Skellefteå

Hallberg, Josef

Josef Hallberg Namn: HallbergJosef Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: Josef.Hallberg@ltu.se Telefon: 0920-493177 Rum: A3305 Ort: Luleå

Hirche, Johannes

Johannes Hirche Namn: HircheJohannes Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: johannes.hirche@ltu.se Telefon: 0910-585718 Rum: A-huset Ort: Skellefteå

Holmlund, Patrik

Patrik Holmlund Namn: HolmlundPatrik Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: patrik.holmlund@ltu.se Telefon: 0910-585392 Ort: Skellefteå

Universitetslektor, adjungerad

Kristiansson, Johan

Namn: KristianssonJohan Titel: Universitetslektor, adjungerad Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: Johan.Kristiansson@ltu.se Ort: Luleå

Lindgren, Anders

Namn: LindgrenAnders Titel: Universitetslektor, adjungerad Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: anders.lindgren@ltu.se

Doktorand

Idowu, Samuel

Namn: IdowuSamuel Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: samuel.idowu@ltu.se Telefon: 0910-585382 Ort: Skellefteå

Johansson, Dan

Dan Johansson Namn: JohanssonDan Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: dan.johansson@ltu.se Telefon: 0910-585397 Ort: Skellefteå

Karvonen, Niklas

Namn: KarvonenNiklas Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: niklas.karvonen@ltu.se Rum: A3302 Ort: Luleå

Kikhia, Basel

Namn: KikhiaBasel Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: basel.kikhia@ltu.se Telefon: 0920-491059 Rum: A3317 Ort: Luleå

Nyström, Nicklas

Namn: NyströmNicklas Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: nicklas.nystrom@ltu.se Telefon: 0920-491283 Ort: Luleå

Forskningsingenjör

Nyström, Jimmy

Namn: NyströmJimmy Titel: Doktorand, Forskningsingenjör Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: jimmy.nystrom@ltu.se Telefon: 0920-491295 Ort: Luleå

Doktorand

Souza Bezerra, Nibia

Namn: Souza BezerraNibia Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: nibia.souza.bezerra@ltu.se Telefon: 0910-585349 Ort: Skellefteå

Forskningsing 1:e

Gomez Simon, Miguel

Namn: Gomez SimonMiguel Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: miguel.gomez.simon@ltu.se Telefon: 0920-492384 Ort: Luleå

Granlund, Daniel

Namn: GranlundDaniel Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: daniel.granlund@ltu.se Telefon: 0910-585352 Ort: Skellefteå

Jimenez, Lara Lorna

Namn: JimenezLara Lorna Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: lara.lorna.jimenez@ltu.se Telefon: 0920-492349 Ort: Luleå

Tjernström, Örjan

Örjan Tjernström Namn: TjernströmÖrjan Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: orjan.tjernstrom@ltu.se Telefon: 0910-585716 Rum: A115 Ort: Skellefteå

Forskningsingenjör

Marklund, Joel

Namn: MarklundJoel Titel: Forskningsingenjör Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: joel.marklund@ltu.se

Universitetsadjunkt

Fahlman, Susanne

Susanne Fahlman Namn: FahlmanSusanne Titel: Universitetsadjunkt Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Avdelning: Datavetenskap Email: susanne.fahlman@ltu.se Telefon: 0910-585706 Rum: A115 Ort: Skellefteå

Sidansvarig och kontakt: Peter Olofsson

Publicerad: 22 februari 2011

Luleå tekniska universitet