DUA 1014

Anställda - Drift och Underhåll

Ämnesföreträdare

Kumar, Uday

UdayKumar1.jpg Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Uday.Kumar@ltu.se Telefon: 0920-491826 Rum: O201 Ort: Luleå

Professor

Galar, Diego

Titel: Professor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: diego.galar@ltu.se Telefon: 0920-492437 Rum: O215 Ort: Luleå

Lundberg, Jan

jalu.jpg Titel: Professor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Jan.Lundberg@ltu.se Telefon: 0920-491748 Rum: O129 Ort: Luleå

Parida, Aditya

parkum.jpg Titel: Professor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Aditya.Parida@ltu.se Telefon: 0920-491437 Rum: O117 Ort: Luleå

Adjungerad professor

Larsson-Kråik, Per-Olof

Titel: Adjungerad professor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: per-olof.larsson-kraik@ltu.se Rum: F1010

Biträdande professor

Ahmadi, Alireza

Bild.jpg Titel: Biträdande professor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: alireza.ahmadi@ltu.se Telefon: 0920-493047 Rum: F1014 Ort: Luleå

Ghodrati, Behzad

Behzad 1.jpg Titel: Biträdande professor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Behzad.Ghodrati@ltu.se Telefon: 0920-491456 Rum: O223 Ort: Luleå

Karim, Ramin

Ramin Karim Titel: Biträdande professor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Ramin.Karim@ltu.se Telefon: 0920-492344 Rum: O101 Ort: Luleå

Kumar, Rupesh

rupesh_kumar.jpg Titel: Biträdande professor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Rupesh.Kumar@ltu.se Rum: F1012 Ort: Luleå

Lin, Janet

Janet Lin Titel: Biträdande professor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: janet.lin@ltu.se Telefon: 0920-491564 Rum: O119 Ort: Luleå

Rantatalo, Matti

matti.jpg Titel: Biträdande professor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Matti.Rantatalo@ltu.se Telefon: 0920-492124 Rum: O127 Ort: Luleå

Post doktor

Garmabaki, Amir

Amir Soleimani Garmabaki Titel: Post Doc Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: amir.soleimani@ltu.se Telefon: 0920-493429 Rum: O211 Ort: Luleå

Hamodi, Hussan

Titel: Post Doc Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: hussan.hamodi@ltu.se Telefon: 0920-492945 Rum: O 128 Ort: Luleå

Hoseinie, Hadi

DSC_1094.JPG Titel: Post Doc Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: hadi.hoseinie@ltu.se Telefon: 0920-493428 Rum: O219 Ort: Luleå

Universitetslektor, biträdande

ArastehKhouy, Iman

iman.jpg Titel: Biträdande universitetslektor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: iman.arastehkhouy@ltu.se Telefon: 0920-492071 Rum: O104 Ort: Luleå

Holmgren, Mattias

Titel: Biträdande universitetslektor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Mattias.Holmgren@ltu.se Telefon: 0920-492433 Rum: O111 Ort: Luleå

Odelius, Johan

johan.jpg Titel: Biträdande universitetslektor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: johan.odelius@ltu.se Telefon: 0920-493031 Rum: O224 Ort: Luleå

Tretten, Phillip

Tretten Phillip.jpg Titel: Biträdande universitetslektor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: phillip.tretten@ltu.se Telefon: 0920-492855 Rum: O109 Ort: Luleå

Forskare

Stenström, Christer

Christer Titel: Forskare Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: christer.stenstrom@ltu.se Telefon: 0920-491476 Rum: O118 Ort: Luleå

Doktorand

Aldouri, Yamur

Pic Yamur.jpg Titel: Doktorand Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: yamur.aldouri@ltu.se Telefon: 0920-492497 Rum: O108 Ort: Luleå

Aljumaili, Mustafa

Mustaga Aljumaili Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: mustafa.aljumaili@ltu.se Telefon: 0920-491553 Rum: O106 Ort: Luleå

Aljumaili, Mustafa

Mustaga Aljumaili Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: mustafa.aljumaili@ltu.se Telefon: 0920-491553 Rum: O106 Ort: Luleå

Asplund, Matthias

Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: matthias.asplund@ltu.se Telefon: 0920-491062 Rum: O125 Ort: Luleå

Famurewa, Stephen Mayowa

Famurewa Stephen SHB.jpg Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: stephen.famurewa@ltu.se Telefon: 0920-492375 Rum: o120 Ort: Luleå

Ghosh, Rajib

LTU pressbild - Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: rajib.ghosh@ltu.se Telefon: 0920-492588 Rum: O217 Ort: Luleå

Khan, Saad Ahmed

Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: saad.ahmed.khan@ltu.se Telefon: 0920-491402 Rum: O105 Ort: Luleå

Lanke, Amol

Amol-Lanke-LTU-Operation-Maintenance-2012.jpg Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: amol.lanke@ltu.se Telefon: 0920-491586 Rum: O218 Ort: Luleå

Marttonen, Salla

Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: salla.marttonen@ltu.se Rum: F1010

Mishra, Madhav

Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: madhav.mishra@ltu.se Telefon: 0920-492325 Rum: E616A Ort: Luleå

Mohammed, Omar D

Omar D. Mohammed Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: omar.mohammed@ltu.se Telefon: 0920-491840 Rum: O112 Ort: Luleå

Mohammed, Omar D

Omar D. Mohammed Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: omar.mohammed@ltu.se Telefon: 0920-491840 Rum: O112 Ort: Luleå

Morant, Amparo

Amparo Morant Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: amparo.morant@ltu.se Telefon: 0920-492518 Rum: O124 Ort: Luleå

Morant, Amparo

Amparo Morant Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: amparo.morant@ltu.se Telefon: 0920-492518 Rum: O124 Ort: Luleå

Nordmark, Thomas

Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: thomas.nordmark@ltu.se Telefon: 0920-493476 Rum: O124 Ort: Luleå

Nunoo, Esi

Titel: Doktorand, Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: esi.nunoo@ltu.se Telefon: 0920-493427 Rum: B36, Parkskolan Ort: Kiruna

Petersson, Anna Malou

Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: malou.petersson@ltu.se Telefon: 0920-491734 Rum: O126 Ort: Luleå

Saari, Juhamatti

Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: juhamatti.saari@ltu.se Telefon: 0920-492390 Rum: O230 Ort: Luleå

Soleimanmeigouni, Iman

Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: iman.meigouni@ltu.se Telefon: 0920-493258 Rum: O210 Ort: Luleå

Zhang, Liangwei

liangwei zhang-ltu.jpg Titel: Doktorand Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: liangwei.zhang@ltu.se Telefon: 0920-491382 Rum: O102 Ort: Luleå

Forskningsing 1:e

Bhalla, Sandeep

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: sandeep.bhalla@ltu.se Telefon: 0920-493030 Rum: O226 Ort: Luleå

Simon, Victor

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: victor.simon@ltu.se Telefon: 0920-491043 Rum: F1004a Ort: Luleå

Singh, Harpal

600449_650380961642291_1567633511_n.jpg Titel: Forskningsing 1:e, Arvodist Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Institutionen för system- och rymdteknik E-post: harpal.singh@ltu.se Ort: Luleå

Forskningsingenjör

Lemma, Yonas

Yonas-Lemma-LTU.jpg Titel: Forskningsingenjör Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: yonas.lemma@ltu.se Rum: O230 Ort: Luleå

Projektledare

Lindberg, Rune

Titel: Projektledare Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: rune.lindberg@ltu.se Rum: O210 Ort: Luleå

Tekniker

Holmgren, Allan

Titel: Tekniker Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: allan.i.holmgren@ltu.se Telefon: 0920-493408 Rum: E817

Övrig personal

Candell, Olov

Titel: Adjungerad universitetslektor Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: Olov.Candell@ltu.se

Jägare, Veronica

Jägare Veronica SBN.jpg Titel: Biträdande verksamhetsledare Forskningsämne: Drift och underhållsteknik Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: veronica.jagare@ltu.se Telefon: 0920-491629 Rum: F610 Ort: Luleå

Thaduri, Adithya

Photo Titel: Post doc Avdelning: Drift, underhåll och akustik Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser E-post: adithya.thaduri@ltu.se Telefon: 0920-493444 Rum: O225 Ort: Luleå

 

Luleå tekniska universitet är i stark tillväxt med världsledande kompetens inom flera forskningsområden. 
Vår forskning bedrivs i nära samarbete med företag som Bosch, Ericsson, Scania, LKAB, SKF och ledande internationella universitet. 
Luleå tekniska universitet omsätter totalt 1,6 miljarder kronor per år. Vi är idag 1 700 anställda och 16 000 studenter.

 

Luleå tekniska universitet • 971 87 Luleå • Orgnr: 202100-2841 • Telefon: 0920 49 10 00 • Fax: 0920 49 13 99 • Studenttorget: 0920-49 20 00
E-post allmänna ärendenFrågor om studier • Om webbplatsen  • © Luleå tekniska universitet 2015