Kontakta oss

Anställda - Drift och Underhåll

Ämnesföreträdare

Kumar, Uday

Namn: KumarUday Titel: Professor, Ämnesföreträdare Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: Uday.Kumar@ltu.se Telefon: 0920-491826 Rum: F604 Ort: Luleå

Professor

Galar, Diego

Namn: GalarDiego Titel: Professor Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: diego.galar@ltu.se Telefon: 0920-492437 Rum: O215 Ort: Luleå

Lundberg, Jan

Namn: LundbergJan Titel: Professor Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: Jan.Lundberg@ltu.se Telefon: 0920-491748 Rum: F1018 Ort: Luleå

Professor, adjungerad

Larsson-Kråik, Per-Olof

Namn: Larsson-KråikPer-Olof Titel: Professor,adj Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: per-olof.larsson-kraik@ltu.se Rum: F1010

Professor, biträdande

Ahmadi, Alireza

Namn: AhmadiAlireza Titel: Professor, biträdande Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: alireza.ahmadi@ltu.se Telefon: 0920-493047 Rum: F1014 Ort: Luleå

Ghodrati, Behzad

Namn: GhodratiBehzad Titel: Professor, biträdande Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: Behzad.Ghodrati@ltu.se Telefon: 0920-491456 Rum: O223 Ort: Luleå

Karim, Ramin

Ramin Karim Namn: KarimRamin Titel: Professor, biträdande Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: Ramin.Karim@ltu.se Telefon: 0920-492344 Rum: F1026 Ort: Luleå

Parida, Aditya

Namn: ParidaAditya Titel: Professor, biträdande Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: Aditya.Parida@ltu.se Telefon: 0920-491437 Rum: F1014 Ort: Luleå

Post doktor

Garmabaki, Amir

Amir Soleimani Garmabaki Namn: GarmabakiAmir Titel: Post Doc Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: amir.soleimani@ltu.se Telefon: 0920-493429 Rum: F1012 Ort: Luleå

Hoseinie, Hadi

Namn: HoseinieHadi Titel: Post Doc Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: hadi.hoseinie@ltu.se Telefon: 0920-493428 Ort: Luleå

Universitetslektor

Kumar, Rupesh

Namn: KumarRupesh Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: Rupesh.Kumar@ltu.se Rum: F1012 Ort: Luleå

Universitetslektor, adjungerad

Candell, Olov

Namn: CandellOlov Titel: Univ.lektor,adj Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: Olov.Candell@ltu.se

Universitetslektor, biträdande

Holmgren, Mattias

Namn: HolmgrenMattias Titel: Universitetslektor, biträdande Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: Mattias.Holmgren@ltu.se Telefon: 0920-492433 Ort: Luleå

Lin, Janet

Janet Lin Namn: LinJanet Titel: Universitetslektor, biträdande Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: janet.lin@ltu.se Telefon: 0920-491564 Rum: F1005 Ort: Luleå

Tretten, Phillip

Namn: TrettenPhillip Titel: Universitetslektor, biträdande Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: phillip.tretten@ltu.se Telefon: 0920-492855 Rum: F715 Ort: Luleå

Forskare

ArastehKhouy, Iman

Namn: ArastehKhouyIman Titel: Forskare Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: iman.arastehkhouy@ltu.se Telefon: 0920-492071 Rum: F607f Ort: Luleå

Forskarassistent

Rantatalo, Matti

Namn: RantataloMatti Titel: Forskarassistent Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: Matti.Rantatalo@ltu.se Telefon: 0920-492124 Rum: F1008 Ort: Luleå

Doktorand

Asplund, Matthias

Namn: AsplundMatthias Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: matthias.asplund@ltu.se Telefon: 0920-491062 Ort: Luleå

Famurewa, Stephen Mayowa

Namn: FamurewaStephen Mayowa Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: stephen.famurewa@ltu.se Telefon: 0920-492375 Rum: F607c Ort: Luleå

Ghosh, Rajib

LTU pressbild - Namn: GhoshRajib Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: rajib.ghosh@ltu.se Telefon: 0920-492588 Rum: O217 Ort: Luleå

Jönsson, Jens

Namn: JönssonJens Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: jens.jonsson@ltu.se Telefon: 0920-491438 Rum: F607c Ort: Luleå

Lanke, Amol

Namn: LankeAmol Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: amol.lanke@ltu.se Telefon: 0920-491586 Rum: O218 Ort: Luleå

Mishra, Madhav

Namn: MishraMadhav Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: madhav.mishra@ltu.se Telefon: 0920-492325 Rum: E616A Ort: Luleå

Morant, Amparo

Namn: MorantAmparo Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: amparo.morant@ltu.se Telefon: 0920-492518 Rum: F108 Ort: Luleå

Morant, Amparo

Namn: MorantAmparo Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: amparo.morant@ltu.se Telefon: 0920-492518 Rum: F108 Ort: Luleå

Nunoo, Esi

Namn: NunooEsi Titel: Doktorand, Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: esi.nunoo@ltu.se Telefon: 0920-493427 Ort: Kiruna

Petersson, Anna Malou

Namn: PeterssonAnna Malou Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: malou.petersson@ltu.se Telefon: 0920-491734 Rum: F112 Ort: Luleå

Saari, Juhamatti

Namn: SaariJuhamatti Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: juhamatti.saari@ltu.se Telefon: 0920-492390 Rum: O230 Ort: Luleå

Stenström, Christer

Christer Namn: StenströmChrister Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: christer.stenstrom@ltu.se Telefon: 0920-491476 Rum: F607b Ort: Luleå

Wandt, Karina

Namn: WandtKarina Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: karina.wandt@ltu.se Telefon: 0920-492483 Rum: F715 Ort: Luleå

Forskningsing 1:e

Johansson, Carl-Anders

Namn: JohanssonCarl-Anders Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: carl-anders.johansson@ltu.se Telefon: 0920-492963 Rum: O227 Ort: Luleå

Palo, Mikael

mikpal Namn: PaloMikael Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: mikael.palo@ltu.se Telefon: 0920-492009 Rum: F607f Ort: Luleå

Villarejo, Roberto

Namn: VillarejoRoberto Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: roberto.villarejo@ltu.se Telefon: 0920-492915 Rum: O224 Ort: Luleå

Forskningsingenjör

Kour, Ravdeep

Namn: KourRavdeep Titel: Forskningsingenjör Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: ravdeep.kour@ltu.se Telefon: 0920-492898 Ort: Luleå

Lemma, Yonas

Namn: LemmaYonas Titel: Forskningsingenjör Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: yonas.lemma@ltu.se Rum: F1035 Ort: Luleå

Simon, Victor

Namn: SimonVictor Titel: Forskningsingenjör Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: victor.simon@ltu.se Telefon: 0920-491043 Rum: F1004a Ort: Luleå

Zhang, Liangwei

Namn: ZhangLiangwei Titel: Forskningsingenjör Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: liangwei.zhang@ltu.se Telefon: 0920-491382 Rum: O220 Ort: Luleå

Tekniker

Holmgren, Allan

Namn: HolmgrenAllan Titel: Tekniker Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: allan.i.holmgren@ltu.se Rum: E817

Övrig personal

Ahmadzadeh, Farzaneh

Namn: AhmadzadehFarzaneh Email: farzaneh.ahmadzadeh@ltu.se Ort: Luleå

Aldouri, Yamur

Namn: AldouriYamur Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: yamur.aldouri@ltu.se Telefon: 0920-492497 Rum: F109 Ort: Luleå

Aljumaili, Mustafa

Namn: AljumailiMustafa Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: mustafa.aljumaili@ltu.se Telefon: 0920-491553 Rum: F715 Ort: Luleå

Hamodi, Hussan

Namn: HamodiHussan Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: hussan.hamodi@ltu.se Telefon: 0920-492945 Rum: F607e Ort: Luleå

Jägare, Veronica

Namn: JägareVeronica Titel: Verksamhetsledare, biträdande Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: veronica.jagare@ltu.se Telefon: 0920-491629 Rum: F610 Ort: Luleå

Marttonen, Salla

Namn: MarttonenSalla Titel: Gästforskare Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: salla.marttonen@ltu.se Rum: F1010

Mohammed, Omar D

Omar D. Mohammed Namn: MohammedOmar D Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: omar.mohammed@ltu.se Telefon: 0920-491840 Rum: F654 Ort: Luleå

Singh, Sarbjeet

Namn: SinghSarbjeet Titel: Arvodist Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: sarbjeet.singh@ltu.se Telefon: 0920-492812 Ort: Luleå

Thaduri, Adithya

Namn: ThaduriAdithya Titel: Arvodist Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Email: adithya.thaduri@ltu.se Telefon: 0920-493444 Rum: O225 Ort: Luleå

Xin, Tao

Namn: XinTao Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Drift, underhåll och akustik Rum: F109 Ort: Luleå

Luleå tekniska universitet