Toppbild - kontakta

Kontakta oss på Energiteknik

Ämnesföreträdare

Öhman, Marcus

Namn: ÖhmanMarcus Titel: Professor, Ämnesföreträdare Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: marcus.ohman@ltu.se Telefon: 0920-491977 Rum: E145 Ort: Luleå

Professor

Dahl, Jan

Namn: DahlJan Titel: Professor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: Jan.Dahl@ltu.se Telefon: 0920-491243 Rum: E151 Ort: Luleå

Gebart, Rikard

Namn: GebartRikard Titel: Professor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: Rikard.Gebart@ltu.se Telefon: 0920-492196 Ort: Luleå

Toffolo, Andrea

toffolo's photo Namn: ToffoloAndrea Titel: Professor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: andrea.toffolo@ltu.se Telefon: 0920-493416 Rum: E149 Ort: Luleå

Professor, adjungerad

Larsson, Mikael

Namn: LarssonMikael Titel: Professor, adjungerad Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: mikael.larsson@ltu.se

Lindblom, Bo

Namn: LindblomBo Titel: Professor,adj Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: Bo.Lindblom@ltu.se

Tullin, Claes

Namn: TullinClaes Titel: Professor, adjungerad Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: claes.tullin@ltu.se

Wiinikka, Henrik

Namn: WiinikkaHenrik Titel: Professor, adjungerad Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: Henrik.Wiinikka@ltu.se

Professor, gäst

Grip, Carl-Erik

Namn: GripCarl-Erik Titel: Professor, gäst Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: Carl-Erik.Grip@ltu.se Telefon: 0920-491472 Rum: E136A Ort: Luleå

Professor, biträdande

Ji, Xiaoyan

Namn: JiXiaoyan Titel: Professor, biträdande Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: xiaoyan.ji@ltu.se Telefon: 0920-492837 Rum: E138 Ort: Luleå

Lundgren, Joakim

Namn: LundgrenJoakim Titel: Professor, biträdande Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: Joakim.Lundgren@ltu.se Telefon: 0920-491307 Rum: E134 Ort: Luleå

Westerlund, Lars

Namn: WesterlundLars Titel: Professor, biträdande Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: Lars.Westerlund@ltu.se Telefon: 0920-491223 Rum: E140 Ort: Luleå

Universitetslektor

Elfgren, Erik

Erik Elfgren Namn: ElfgrenErik Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: Erik.Elfgren@ltu.se Telefon: 0920-492056 Rum: E136 Ort: Luleå

Universitetslektor, biträdande

Wetterlund, Elisabeth

Elisabeth Wetterlund s Namn: WetterlundElisabeth Titel: Universitetslektor, biträdande Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: elisabeth.wetterlund@ltu.se Telefon: 0920-491056 Rum: E152 Ort: Luleå

Forskarassistent

Umeki, Kentaro

Kentaro Umeki Namn: UmekiKentaro Titel: Forskarassistent Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: kentaro.umeki@ltu.se Telefon: 0920-492484 Rum: E148 Ort: Luleå

Doktorand

Andersson, Jim

Namn: AnderssonJim Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: jim.andersson@ltu.se Telefon: 0920-493916 Rum: E142A Ort: Luleå

Bach Oller, Albert

Namn: Bach OllerAlbert Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: albert.bach.oller@ltu.se

Biswas, Amit

Namn: BiswasAmit Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: amit.biswas@ltu.se Telefon: 0920-492498 Ort: Luleå

Hadi Jafari, Pantea

Namn: Hadi JafariPantea Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: pantea.hadi.jafari@ltu.se Rum: E137 Ort: Luleå

He, Hanbing

Namn: HeHanbing Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: hanbing.he@ltu.se Telefon: 0920-493082 Rum: E153a Ort: Luleå

Ma, Charlie

Namn: MaCharlie Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: charlie.ma@ltu.se Telefon: 0920-492846 Ort: Luleå

Mesfun, Sennai

Namn: MesfunSennai Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: sennai.mesfun@ltu.se Telefon: 0920-492436 Rum: E150 Ort: Luleå

Näzelius, Ida-Linn

Namn: NäzeliusIda-Linn Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: ida-linn.nazelius@ltu.se Telefon: 0920-491677 Rum: E143 Ort: Luleå

Olwa, Joseph

Namn: OlwaJoseph Titel: Doktorand, Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: joseph.olwa@ltu.se Telefon: 0920-491758 Ort: Luleå

Olwa, Joseph

Namn: OlwaJoseph Titel: Doktorand, Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: joseph.olwa@ltu.se Telefon: 0920-491758 Ort: Luleå

Risberg, Daniel

Namn: RisbergDaniel Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: daniel.risberg@ltu.se Telefon: 0920-491662 Rum: E144 Ort: Luleå

Sefidari, Hamid

Namn: SefidariHamid Titel: Doktorand, 1:e Forskningsingenjör Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: hamid.sefidari@ltu.se Telefon: 0920-492842 Ort: Luleå

Shen, Gulou

Namn: ShenGulou Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: gulou.shen@ltu.se Telefon: 0920-493426

Vesterlund, Mattias

Namn: VesterlundMattias Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: mattias.vesterlund@ltu.se Telefon: 0920-492373 Ort: Luleå

Xie, Yujiao

Doktorand Namn: XieYujiao Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: yujiao.xie@ltu.se Telefon: 0920-492589 Ort: Luleå

Forskningsing 1:e

Göktepe, Burak

Namn: GöktepeBurak Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: burak.goktepe@ltu.se Telefon: 0920-491046 Rum: E137 Ort: Luleå

Krook-Riekkola, Anna

Anna Krook Riekkola Namn: Krook-RiekkolaAnna Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för ekonomi, teknik och samhälle Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Samhällsvetenskap Energivetenskap Email: anna.krook-riekkola@ltu.se Telefon: 0920-492552 Rum: A427 Ort: Luleå

Risberg, Mikael

Mikael Risberg Energiteknik Namn: RisbergMikael Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: mikael.risberg@ltu.se Telefon: 0920-493215 Rum: E145A Ort: Luleå

Forskningsingenjör

Holmros, Daniel

Namn: HolmrosDaniel Titel: Forskningsingenjör Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: daniel.holmros@ltu.se Ort: Luleå

Övrig personal

Furusjö, Erik

Namn: FurusjöErik Titel: Projektledare Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: erik.furusjo@ltu.se Telefon: 0920-492545

Landälv, Ingvar

Namn: LandälvIngvar Titel: Projektledare, Senior projektledare Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Energivetenskap Email: ingvar.landalv@ltu.se Telefon: 0920-492050

Sidansvarig och kontakt: Lars Westerlund

Publicerad: 22 februari 2011

Luleå tekniska universitet