Toppbild - kontakta

Kontakta oss på Energiteknik

Ämnesföreträdare

Öhman, Marcus

Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: marcus.ohman@ltu.se Telefon: 0920-491977 Rum: E145 Ort: Luleå

Professor

Dahl, Jan

Titel: Professor Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Jan.Dahl@ltu.se Telefon: 0920-491243 Rum: E151 Ort: Luleå

Gebart, Rikard

Titel: Professor Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Rikard.Gebart@ltu.se Telefon: 0920-492196 Rum: E153 Ort: Luleå

Toffolo, Andrea

toffolo's photo Titel: Professor Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: andrea.toffolo@ltu.se Telefon: 0920-493416 Rum: E149 Ort: Luleå

Professor, adjungerad

Larsson, Mikael

Titel: Professor, adjungerad Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: mikael.larsson@ltu.se

Larsson, Mikael

Titel: Professor, adjungerad Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: mikael.larsson@ltu.se

Lindblom, Bo

Titel: Professor, adjungerad Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik

Tullin, Claes

Titel: Professor, adjungerad Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik

Wiinikka, Henrik

Titel: Professor, adjungerad Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik

Professor, gäst

Grip, Carl-Erik

Titel: Professor, gäst Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Carl-Erik.Grip@ltu.se Telefon: 0920-491472 Rum: E136A Ort: Luleå

Professor, biträdande

Ji, Xiaoyan

Titel: Professor, biträdande Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: xiaoyan.ji@ltu.se Telefon: 0920-492837 Rum: E138 Ort: Luleå

Lundgren, Joakim

Titel: Professor, biträdande Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Joakim.Lundgren@ltu.se Telefon: 0920-491307 Rum: E134 Ort: Luleå

Westerlund, Lars

Titel: Professor, biträdande Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Lars.Westerlund@ltu.se Telefon: 0920-491223 Rum: E140 Ort: Luleå

Post doktor

Skoglund, Nils

Titel: Post doktor Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: nils.skoglund@ltu.se Telefon: 0920-491271

Universitetslektor

Elfgren, Erik

Erik Elfgren Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Erik.Elfgren@ltu.se Telefon: 0920-492056 Rum: E136 Ort: Luleå

Universitetslektor, biträdande

Risberg, Mikael

Mikael Risberg Energiteknik Titel: Universitetslektor, biträdande Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: mikael.risberg@ltu.se Telefon: 0920-493215 Rum: E145A Ort: Luleå

Wetterlund, Elisabeth

Elisabeth Wetterlund s Titel: Universitetslektor, biträdande Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: elisabeth.wetterlund@ltu.se Telefon: 0920-491056 Rum: E152 Ort: Luleå

Forskarassistent

Umeki, Kentaro

Kentaro Umeki Titel: Forskarassistent Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: kentaro.umeki@ltu.se Telefon: 0920-492484 Rum: E148 Ort: Luleå

Doktorand

Andersson, Jim

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: jim.andersson@ltu.se Telefon: 0920-493916 Rum: E143 Ort: Luleå

Bach Oller, Albert

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: albert.bach.oller@ltu.se Telefon: 0920-493457 Rum: 142a Ort: Luleå

Biswas, Amit

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: amit.biswas@ltu.se Telefon: 0920-492498 Ort: Luleå

Hadi Jafari, Pantea

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: pantea.hadi.jafari@ltu.se Rum: E137 Ort: Luleå

He, Hanbing

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: hanbing.he@ltu.se Telefon: 0920-493082 Rum: E131 Ort: Luleå

Jafri, Yawer

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: yawer.jafri@ltu.se Telefon: 0920-493477 Rum: E142a Ort: Luleå

Ma, Charlie

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: charlie.ma@ltu.se Telefon: 0920-492846 Ort: Luleå

Mesfun, Sennai

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: sennai.mesfun@ltu.se Telefon: 0920-492436 Rum: E150 Ort: Luleå

Näzelius, Ida-Linn

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: ida-linn.nazelius@ltu.se Telefon: 0920-491677 Rum: E143 Ort: Luleå

Olwa, Joseph

Titel: Doktorand, Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: joseph.olwa@ltu.se Telefon: 0920-491758 Ort: Luleå

Olwa, Joseph

Titel: Doktorand, Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: joseph.olwa@ltu.se Telefon: 0920-491758 Ort: Luleå

Risberg, Daniel

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: daniel.risberg@ltu.se Telefon: 0920-491662 Rum: E144 Ort: Luleå

Sefidari, Hamid

Titel: Doktorand, 1:e Forskningsingenjör Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: hamid.sefidari@ltu.se Telefon: 0920-492842 Ort: Luleå

Shen, Gulou

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: gulou.shen@ltu.se Telefon: 0920-493426

Vesterlund, Mattias

Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: mattias.vesterlund@ltu.se Telefon: 0920-492373 Ort: Luleå

Xie, Yujiao

Doktorand Titel: Doktorand Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: yujiao.xie@ltu.se Telefon: 0920-492589 Rum: E150 Ort: Luleå

Forskningsing 1:e

Göktepe, Burak

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: burak.goktepe@ltu.se Telefon: 0920-491046 Rum: E137 Ort: Luleå

Kirtania, Kawnish

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: kawnish.kirtania@ltu.se Telefon: 0920-493483 Ort: Luleå

Krook-Riekkola, Anna

Anna Krook Riekkola Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Samhällsvetenskap Energivetenskap Enhet: Institutionen för ekonomi, teknik och samhälle Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: anna.krook-riekkola@ltu.se Telefon: 0920-492552 Rum: A427 Ort: Luleå

Övrig personal

Furusjö, Erik

Titel: Projektledare Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: erik.furusjo@ltu.se Telefon: 0920-492545

Landälv, Ingvar

Titel: Projektledare, Senior projektledare Forskningsämne: Energiteknik Avdelning: Energivetenskap Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: ingvar.landalv@ltu.se Telefon: 0920-492050

Sidansvarig och kontakt: Lars Westerlund

Publicerad: 22 februari 2011

Luleå tekniska universitet