Kontakta oss

Anställda - Geoteknik

Ämnesföreträdare

Knutsson, Sven

Sven Knutsson Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: Sven.Knutsson@ltu.se Telefon: 0920-493312 Rum: F1053 Ort: Luleå

Professor

Al-Ansari, Nadhir

Titel: Professor Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: nadhir.alansari@ltu.se Telefon: 0920-491858 Rum: F1061 Ort: Luleå

Professor, adjungerad

Viklander, Peter

Titel: Professor, adjungerad Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: peter.viklander@ltu.se

Universitetslektor

Edeskär, Tommy

Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: Tommy.Edeskar@ltu.se Telefon: 0920-493065 Rum: F1065 Ort: Luleå

Mattsson, Hans

Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: Hans.Mattsson@ltu.se Telefon: 0920-492147 Rum: F1063 Ort: Luleå

Universitetslektor, biträdande

Lindblom, Jenny

Titel: Universitetslektor, biträdande Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: Jenny.Lindblom@ltu.se Telefon: 0920-493630 Rum: F1057 Ort: Luleå

Doktorand

Dagli, Deniz

Titel: Doktorand Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: deniz.dagli@ltu.se Telefon: 0920-493465 Rum: F635a Ort: Luleå

Johansson, Jens

Titel: Doktorand Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: jens.m.a.johansson@ltu.se Telefon: 0920-493069 Rum: F1069 Ort: Luleå

Knutsson, Roger

Titel: Doktorand Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: roger.knutsson@ltu.se Telefon: 0920-493478 Rum: F1067 Ort: Luleå

Lintzen, Nina

Nina Lintzen - LTU Titel: Doktorand Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: nina.lintzen@ltu.se Telefon: 0920-491747 Rum: F1055 Ort: Luleå

Makusa, Gregory

Gregory Makusa - LTU Titel: Doktorand Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: gregory.makusa@ltu.se Telefon: 0920-491688 Rum: F1032 Ort: Luleå

Mårtensson, Stefan

Titel: Doktorand Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: stefan.martensson@ltu.se Telefon: 0920-491423 Rum: F1038 Ort: Luleå

Rodriguez, Juan

Juan Rodriguez - LTU Titel: Doktorand Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: juan.rodriguez@ltu.se Telefon: 0920-491523 Rum: F1040 Ort: Luleå

Rönnqvist, Hans

Titel: Doktorand Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: hans.ronnqvist@ltu.se Rum: F1073/F1035

Zeinali, Amin

Titel: Doktorand Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: amin.zeinali@ltu.se Telefon: 0920-493466 Rum: F635G

Forskningsing 1:e

Jia, Qi

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: qi.jia@ltu.se Telefon: 0920-493108 Rum: F635d Ort: Luleå

Pousette, Kerstin

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: Kerstin.Pousette@ltu.se Telefon: 0920-491909 Rum: F1071 Ort: Luleå

Rothhämel, Mirja

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: mirja.rothhamel@ltu.se

Forskningsingenjör

Bergliv, Elin

elivuo Titel: Forskningsingenjör Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: elin.bergliv@ltu.se Telefon: 0920-492936 Rum: F1032 Ort: Luleå

Universitetsadjunkt

Lindmark, Martin

Martin Lindmark Titel: Universitetsadjunkt Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: Martin.Lindmark@ltu.se Telefon: 0920-493451 Rum: F1059 Ort: Luleå

Universitetsadjunkt, adjungerad

Lundberg, Kristina

Titel: Universitetsadjunkt, adjungerad Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: kristina.lundberg@ltu.se Rum: F1073

Svedberg, Bo

Titel: Universitetsadjunkt, adjungerad Forskningsämne: Geoteknik Avdelning: Geoteknologi Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Email: Bo.Svedberg@ltu.se Rum: F1073 Ort: Luleå

Sidansvarig och kontakt: Richard Renberg

Publicerad: 10 februari 2014

Ämnesföreträdare Geoteknik

Luleå tekniska universitet