Kontakta oss

Anställda - Geoteknik

Ämnesföreträdare

Knutsson, Sven

Sven Knutsson Namn: KnutssonSven Titel: Professor, Ämnesföreträdare Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: Sven.Knutsson@ltu.se Telefon: 0920-493312 Rum: F1053 Ort: Luleå

Professor, adjungerad

Pusch, Roland

Namn: PuschRoland Titel: Professor,adj Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: roland.pusch@ltu.se Rum: F1073

Viklander, Peter

Namn: ViklanderPeter Titel: Professor,adj Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: peter.viklander@ltu.se

Universitetslektor

Edeskär, Tommy

Namn: EdeskärTommy Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: Tommy.Edeskar@ltu.se Telefon: 0920-493065 Rum: F1065 Ort: Luleå

Mattsson, Hans

Namn: MattssonHans Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: Hans.Mattsson@ltu.se Telefon: 0920-492147 Rum: F1063 Ort: Luleå

Westerberg, Bo

Bo Westerberg Namn: WesterbergBo Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: Bo.Westerberg@ltu.se Rum: F1073 Ort: Luleå

Universitetslektor, biträdande

Lindblom, Jenny

Namn: LindblomJenny Titel: Universitetslektor, biträdande Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: Jenny.Lindblom@ltu.se Telefon: 0920-493630 Rum: F1057 Ort: Luleå

Forskare

Al-Ansari, Nadhir

Namn: Al-AnsariNadhir Titel: Forskare Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: nadhir.alansari@ltu.se Telefon: 0920-491858 Rum: F1061 Ort: Luleå

Doktorand

Johansson, Jens

Namn: JohanssonJens Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: jens.m.a.johansson@ltu.se Telefon: 0920-493069 Rum: F1069 Ort: Luleå

Knutsson, Roger

Namn: KnutssonRoger Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: roger.knutsson@ltu.se Rum: F1035

Lintzen, Nina

Nina Lintzen - LTU Namn: LintzenNina Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: nina.lintzen@ltu.se Telefon: 0920-491747 Rum: F1055 Ort: Luleå

Makusa, Gregory

Gregory Makusa - LTU Namn: MakusaGregory Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: gregory.makusa@ltu.se Telefon: 0920-491688 Rum: F1032 Ort: Luleå

Mårtensson, Stefan

Stefan Mårtensson Namn: MårtenssonStefan Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: stefan.martensson@ltu.se Telefon: 0920-491423 Rum: F1038 Ort: Luleå

Rodriguez, Juan

Juan Rodriguez - LTU Namn: RodriguezJuan Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: juan.rodriguez@ltu.se Telefon: 0920-491523 Rum: F1040 Ort: Luleå

Rönnqvist, Hans

Namn: RönnqvistHans Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: hans.ronnqvist@ltu.se Rum: F1073/F1035

Vahdati, Pooya

Namn: VahdatiPooya Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: pooya.vahdati@ltu.se Telefon: 0920-491764 Rum: F1067 Ort: Luleå

Forskningsing 1:e

Dagli, Deniz

Namn: DagliDeniz Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: deniz.dagli@ltu.se Telefon: 0920-493465 Rum: F635a Ort: Luleå

Jia, Qi

Namn: JiaQi Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: qi.jia@ltu.se Telefon: 0920-493108 Rum: O211 Ort: Luleå

Pousette, Kerstin

Namn: PousetteKerstin Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: Kerstin.Pousette@ltu.se Telefon: 0920-491909 Rum: F1071 Ort: Luleå

Forskningsingenjör

Wuopio, Elin

Namn: WuopioElin Titel: Forskningsingenjör Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: elin.wuopio@ltu.se Telefon: 0920-492936 Rum: F1073 Ort: Luleå

Zeinali, Amin

Namn: ZeinaliAmin Titel: Forskningsingenjör Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: amin.zeinali@ltu.se Telefon: 0920-493466 Rum: F635G

Universitetsadjunkt

Lindmark, Martin

Martin Lindmark Namn: LindmarkMartin Titel: Universitetsadjunkt Enhet: Institutionen för samhällsbyggnad och naturresurser Avdelning: Geoteknologi Email: Martin.Lindmark@ltu.se Telefon: 0920-493451 Rum: F1059 Ort: Luleå

Sidansvarig och kontakt: Richard Renberg

Publicerad: 10 februari 2014

Ämnesföreträdare Geoteknik

Luleå tekniska universitet