Toppbild - kontakta

Kontakta oss på Strömningslära

Ämnesföreträdare

Lundström, Staffan

Namn: LundströmStaffan Titel: Professor, Ämnesföreträdare Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: Staffan.Lundstrom@ltu.se Telefon: 0920-492392 Rum: E802 Ort: Luleå

Professor

Cervantes, Michel

Namn: CervantesMichel Titel: Professor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: Michel.Cervantes@ltu.se Telefon: 0920-493014 Rum: E804 Ort: Luleå

Åkerstedt, Hans

Namn: ÅkerstedtHans Titel: Professor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: Hans.Akerstedt@ltu.se Telefon: 0920-491280 Rum: E802A Ort: Luleå

Professor, adjungerad

Andreasson, Patrik

Namn: AndreassonPatrik Titel: Professor, adjungerad Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: patrik.andreasson@ltu.se Rum: E854 Ort: Luleå

Professor, gäst

Gustavsson, Håkan

Namn: GustavssonHåkan Titel: Professor,gäst Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: Hakan.Gustavsson@ltu.se Rum: E817

Professor, biträdande

Westerberg, Lars-Göran

Namn: WesterbergLars-Göran Titel: Professor, biträdande Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: Lars-Goran.Westerberg@ltu.se Telefon: 0920-491268 Rum: E815 Ort: Luleå

Universitetslektor

Finnström, Marie

Namn: FinnströmMarie Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: Marie.Finnstrom@ltu.se Telefon: 0920-493329 Rum: E810A Ort: Luleå

Universitetslektor, biträdande

Ljung, Anna-Lena

Namn: LjungAnna-Lena Titel: Universitetslektor, biträdande Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: anna-lena.ljung@ltu.se Telefon: 0920-491320 Rum: E814 Ort: Luleå

Forskare

Andersson, Anders

Namn: AnderssonAnders Titel: Forskare Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: anders.g.andersson@ltu.se Telefon: 0920-492065 Rum: E806 Ort: Luleå

Larsson, Sofia

Namn: LarssonSofia Titel: Forskare Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: sofia.larsson@ltu.se Telefon: 0920-492421 Rum: E806 Ort: Luleå

Forskarassistent

Hellström, Gunnar

J. Gunnar I. Hellström Namn: HellströmGunnar Titel: Forskarassistent Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: gunnar.hellstrom@ltu.se Telefon: 0920-491045 Rum: E813 Ort: Luleå

Doktorand

Amiri, Kaveh

Namn: AmiriKaveh Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: kaveh.amiri@ltu.se Telefon: 0920-492836 Rum: E808 Ort: Luleå

Andersson, Robin

L. Robin Andersson Namn: AnderssonRobin Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: robin.andersson@ltu.se Telefon: 0920-492956 Rum: E815 A Ort: Luleå

Burström, Per

Namn: BurströmPer Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: per.burstrom@ltu.se Telefon: 0920-491418 Rum: E809 Ort: Luleå

Holmstedt, Elise

Namn: HolmstedtElise Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: elise.holmstedt@ltu.se Telefon: 0920-492143 Rum: E102 Ort: Luleå

Johansson, Simon

Namn: JohanssonSimon Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: simon.johansson@ltu.se Telefon: 0920-492406 Rum: E803 Ort: Luleå

Jonsson, Patrick

Namn: JonssonPatrick Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: patrick.jonsson@ltu.se Telefon: 0920-492519 Rum: E803 Ort: Luleå

Karlsson, Linn

Namn: KarlssonLinn Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: linn.karlsson@ltu.se Telefon: 0920-493041 Ort: Luleå

Khayamyan, Shervin

Namn: KhayamyanShervin Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: shervin.khayamyan@ltu.se Telefon: 0920-492813 Ort: Luleå

Sundström, Joel

Joel_fig Namn: SundströmJoel Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: joel.sundstrom@ltu.se Telefon: 0920-491627 Ort: Luleå

Forskningsing 1:e

Lycksam, Henrik

Namn: LycksamHenrik Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: henrik.lycksam@ltu.se Telefon: 0920-492816 Rum: E805 Ort: Luleå

Övrig personal

Bin Asad, Sayeed

Namn: Bin AsadSayeed Titel: doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: sayeed.asad@ltu.se Telefon: 0920-492886 Rum: E102 Ort: Luleå

Hazim, Ammar

Namn: HazimAmmar Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Email: ammar.hazim@ltu.se Telefon: 0920-492432 Rum: E104 Ort: Luleå

Sidansvarig och kontakt: Anders Andersson

Publicerad: 22 februari 2011

Luleå tekniska universitet