Toppbild - kontakta

Kontakta oss på Strömningslära

Ämnesföreträdare

Lundström, Staffan

Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Staffan.Lundstrom@ltu.se Telefon: 0920-492392 Rum: E802 Ort: Luleå

Professor

Cervantes, Michel

Titel: Professor Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Michel.Cervantes@ltu.se Telefon: 0920-493014 Rum: E804 Ort: Luleå

Åkerstedt, Hans

Titel: Professor Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Hans.Akerstedt@ltu.se Telefon: 0920-491280 Rum: E802A Ort: Luleå

Professor, adjungerad

Andreasson, Patrik

Titel: Professor, adjungerad Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: patrik.andreasson@ltu.se Rum: E854 Ort: Luleå

Professor, biträdande

Westerberg, Lars-Göran

Titel: Professor, biträdande Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Lars-Goran.Westerberg@ltu.se Telefon: 0920-491268 Rum: E815 Ort: Luleå

Post doktor

Andersson, Anders

Titel: Post doktor Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: anders.g.andersson@ltu.se Telefon: 0920-492065 Rum: E103 Ort: Luleå

Universitetslektor

Finnström, Marie

Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Marie.Finnstrom@ltu.se Telefon: 0920-493329 Rum: E810A Ort: Luleå

Universitetslektor, biträdande

Ljung, Anna-Lena

Titel: Universitetslektor, biträdande Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: anna-lena.ljung@ltu.se Telefon: 0920-491320 Rum: E814 Ort: Luleå

Forskare

Larsson, Sofia

Titel: Forskare Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: sofia.larsson@ltu.se Telefon: 0920-492421 Rum: E806 Ort: Luleå

Forskarassistent

Hellström, Gunnar

J. Gunnar I. Hellström Titel: Forskarassistent Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: gunnar.hellstrom@ltu.se Telefon: 0920-491045 Rum: E813 Ort: Luleå

Doktorand

Amiri, Kaveh

Titel: Doktorand Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: kaveh.amiri@ltu.se Telefon: 0920-492836 Rum: E808 Ort: Luleå

Andersson, Robin

L. Robin Andersson Titel: Doktorand Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: robin.andersson@ltu.se Telefon: 0920-492956 Rum: E815 A Ort: Luleå

Holmstedt, Elise

Titel: Doktorand Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: elise.holmstedt@ltu.se Telefon: 0920-492143 Rum: E816 Ort: Luleå

Johansson, Simon

Titel: Doktorand Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: simon.johansson@ltu.se Telefon: 0920-492406 Rum: E803 Ort: Luleå

Jonsson, Patrick

Titel: Doktorand Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: patrick.jonsson@ltu.se Telefon: 0920-492519 Rum: E803 Ort: Luleå

Karlsson, Linn

Titel: Doktorand Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: linn.karlsson@ltu.se Telefon: 0920-493041 Rum: E806 Ort: Luleå

Soltani Dehkharqani, Arash

Titel: Doktorand Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: arash.soltani.dehkharqani@ltu.se Telefon: 0920-493404 Rum: E104A Ort: Luleå

Sundström, Joel

Joel_fig Titel: Doktorand Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: joel.sundstrom@ltu.se Telefon: 0920-491627 Ort: Luleå

Tabatabaei, Narges

Titel: Doktorand Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: narges.tabatabaei@ltu.se Telefon: 0920-493494 Rum: E815a Ort: Luleå

Teng, Ziyan

Ziyan Teng Titel: Doktorand Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: ziyan.teng@ltu.se Telefon: 0920-493491 Rum: E809 Ort: Luleå

Forskningsing 1:e

Burström, Per

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: per.burstrom@ltu.se Telefon: 0920-491418 Rum: E809 Ort: Luleå

Khayamyan, Shervin

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: shervin.khayamyan@ltu.se Telefon: 0920-492813 Rum: E818 Ort: Luleå

Lycksam, Henrik

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: henrik.lycksam@ltu.se Telefon: 0920-492816 Rum: E107a Ort: Luleå

Övrig personal

Bin Asad, Sayeed

Titel: doktorand Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: sayeed.asad@ltu.se Telefon: 0920-492886 Rum: E102 Ort: Luleå

Hazim, Ammar

Forskningsämne: Strömningslära Avdelning: Strömningslära och experimentell mekanik Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: ammar.hazim@ltu.se Telefon: 0920-492432 Rum: E818 Ort: Luleå

Sidansvarig och kontakt: Anders Andersson

Publicerad: 22 februari 2011

Luleå tekniska universitet