WSE_gruppbild

Kontakta oss på Träteknik

Ämnesföreträdare

Sandberg, Dick

Dick_Sandberg.jpg Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: dick.sandberg@ltu.se Telefon: 0910-585371

Professor

Ekevad, Mats

Mats Ekevad Titel: Professor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: mats.ekevad@ltu.se Telefon: 0910-585377 Rum: A177 Ort: Skellefteå

Elustondo, Diego

Diego Elustondo Titel: Professor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: diego.elustondo@ltu.se Telefon: 0910-585348 Ort: Skellefteå

Grönlund, Anders

Anders Grönlund Titel: Professor, Professor Emeritus Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: anders.gronlund@ltu.se Telefon: 0910-585307 Ort: Skellefteå

Hagman, Olle

Olle Hagman Titel: Professor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: olle.hagman@ltu.se Telefon: 0910-585310 Rum: A187 Ort: Skellefteå

Moren, Tom

tommoren100.jpg Titel: Professor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: tom.moren@ltu.se Telefon: 0910-585304 Ort: Skellefteå

Professor, adjungerad

Johan Oja

Johan_Oja.jpg Titel: Adjungerad professor Avdelning: Träteknologi Enhet: Träteknik Email: johan.oja@norra.se

Professor, emeritus

Lindgren, Owe

Owe Lindgren Titel: Professor emeritus Email: owe.lindgren@ltu.se Telefon: 0910-585309 Ort: Skellefteå

Professor, biträdande

Karlsson, Olov

olov_karlsson.jpg Titel: Biträdande professor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: olov.karlsson@ltu.se Telefon: 0910-585705 Rum: A211 Ort: Skellefteå

Sehlstedt-Persson, Margot

1 margot.jpg Titel: Biträdande professor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: margot.sehlstedt-persson@ltu.se Telefon: 0910-585305 Rum: A212 Ort: Skellefteå

Universitetslektor

Broman, Olof

Olof Broman Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: olof.broman@ltu.se Telefon: 0910-585325 Rum: A178C Ort: Skellefteå

Landsell, Gunnar

gunnar_landsell.jpg Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: gunnar.landsell@ltu.se Telefon: 0910-585389 Rum: A129 Ort: Skellefteå

Öhman, Micael

Micael Öhman Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: micael.ohman@ltu.se Telefon: 0910-585374 Rum: A178 Ort: Skellefteå

Universitetslektor, biträdande

Berg, Sven

Sven Berg Titel: Biträdande universitetslektor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: sven.berg@ltu.se Telefon: 0910-585370 Rum: A142A Ort: Skellefteå

Vaziri, Mojgan

mojganvaziri_100.jpg Titel: Biträdande universitetslektor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: mojgan.vaziri@ltu.se Telefon: 0910-585704 Ort: Skellefteå

Wang, Alice

Titel: Biträdande universitetslektor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: alice.wang@ltu.se Telefon: 0910-585724 Ort: Skellefteå

Forskare

Fredriksson, Magnus

Magnus_Fredriksson Titel: Forskare Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: magnus.1.fredriksson@ltu.se Telefon: 0910-585708 Rum: A181 Ort: Skellefteå

Doktorand

Antonio Ah Shenga, Pedro

Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: pedro.shenga@ltu.se

Björngrim, Niclas

bild-2.JPG Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: niclas.bjorngrim@ltu.se Telefon: 0910-585722 Ort: Skellefteå

Bomark, Peter

Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: peter.bomark@ltu.se Telefon: 0910-585318 Ort: Skellefteå

Couceiro, Jose

Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: jose.couceiro@ltu.se Telefon: 0910-585731

Dagbro, Ola

oladagbro100.jpg Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: ola.dagbro@ltu.se Telefon: 0910-585316 Rum: A217 Ort: Skellefteå

Johansson, Erik

Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: erik.johansson@ltu.se Telefon: 010 5166278 Rum: A181 Ort: Skellefteå

Pahlberg, Tobias

Tobias Pahlberg Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: tobias.pahlberg@ltu.se Telefon: 0910-585336 Rum: A187E Ort: Skellefteå

Sidorova, Ekaterina

P1080282a.jpg Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: ekaterina.sidorova@ltu.se Telefon: 0910-585732 Ort: Skellefteå

Vikberg, Tommy

Tommy Vikberg Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: tommy.vikberg@ltu.se Rum: A219 Ort: Skellefteå

Forskningsing 1:e

Laitila, Lars

Jag_modif.jpg Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: Lars.Laitila@ltu.se Telefon: 0920-491874 Rum: E218c Ort: Luleå

Lövf, Eva

Eva Lövf Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: eva.lovf@ltu.se Telefon: 0910-585340 Rum: A143 Ort: Skellefteå

Forskningsingenjör

Marklund, Birger

Birger Marklund Titel: Forskningsingenjör Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: birger.marklund@ltu.se Telefon: 0910-585313 Ort: Skellefteå

Forskningsassistent

Axelsson, Ann

Titel: Forskningsassistent Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: ann.axelsson@ltu.se Telefon: 0910-585338 Rum: A177 Ort: Skellefteå

Cristescu, Carmen

Carmen Cristescu Titel: Forskningsassistent Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: carmen.cristescu@ltu.se Telefon: 0910-585375

Forsman, Samuel

samuelfo100.jpg Titel: Forskningsassistent Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: samuel.forsman@ltu.se Telefon: 0910-585306 Rum: A177E Ort: Skellefteå

Neyses, Benedikt

Titel: Forskningsassistent Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: benedikt.neyses@ltu.se Telefon: 53387 Ort: Skellefteå

Verksamhetsledare

Lundmark, Thomas

Titel: Verksamhetsledare Avdelning: Träteknologi VSS TVM Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: thomas.1.lundmark@ltu.se Telefon: 0910-585777 Ort: Skellefteå

Sidansvarig och kontakt: Kersti Bergkvist

Publicerad: 6 februari 2015

Uppdaterad: 25 mars 2015

Luleå tekniska universitet