Gruppbild träteknik

Kontakta oss på Träteknik

Ämnesföreträdare

Sandberg, Dick

Namn: SandbergDick Titel: Professor, Ämnesföreträdare Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: dick.sandberg@ltu.se Telefon: 0910-585371

Professor

Grönlund, Anders

Anders Grönlund Namn: GrönlundAnders Titel: Professor, Professor Emeritus Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: anders.gronlund@ltu.se Telefon: 0910-585307 Ort: Skellefteå

Universitetslektor

Broman, Olof

Olof Broman Namn: BromanOlof Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: olof.broman@ltu.se Telefon: 0910-585325 Rum: A178C Ort: Skellefteå

Ekevad, Mats

Mats Ekevad Namn: EkevadMats Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: mats.ekevad@ltu.se Telefon: 0910-585377 Rum: A177 Ort: Skellefteå

Landsell, Gunnar

Namn: LandsellGunnar Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: gunnar.landsell@ltu.se Telefon: 0910-585389 Rum: A129 Ort: Skellefteå

Öhman, Micael

Micael Öhman Namn: ÖhmanMicael Titel: Universitetslektor Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: micael.ohman@ltu.se Telefon: 0910-585374 Rum: A178 Ort: Skellefteå

Universitetslektor, biträdande

Berg, Sven

Sven Berg Namn: BergSven Titel: Universitetslektor, biträdande Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: sven.berg@ltu.se Telefon: 0910-585370 Rum: A143A Ort: Skellefteå

Vaziri, Mojgan

Namn: VaziriMojgan Titel: Universitetslektor, biträdande Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: mojgan.vaziri@ltu.se Telefon: 0910-585704 Ort: Skellefteå

Doktorand

Antonio Ah Shenga, Pedro

Namn: Antonio Ah ShengaPedro Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: pedro.shenga@ltu.se

Antonio Ah Shenga, Pedro

Namn: Antonio Ah ShengaPedro Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: pedro.shenga@ltu.se

Axelsson, Ann

Namn: AxelssonAnn Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: ann.axelsson@ltu.se Telefon: 0910-585338 Rum: A177 Ort: Skellefteå

Berglund, Anders

Fotograf: Marianne Näsström Namn: BerglundAnders Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: anders.1.berglund@ltu.se Telefon: 0910-585311 Rum: A182 Ort: Skellefteå

Fredriksson, Magnus

Magnus_Fredriksson Namn: FredrikssonMagnus Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: magnus.1.fredriksson@ltu.se Telefon: 0910-585708 Rum: A181 Ort: Skellefteå

Johansson, Erik

Namn: JohanssonErik Titel: Doktorand Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: erik.johansson@ltu.se Telefon: 010 5166278 Rum: A181 Ort: Skellefteå

Forskningsing 1:e

Cristescu, Carmen

Carmen Cristescu Namn: CristescuCarmen Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: carmen.cristescu@ltu.se

Forsman, Samuel

Namn: ForsmanSamuel Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: samuel.forsman@ltu.se Telefon: 0910-585306 Rum: A177E Ort: Skellefteå

Lövf, Eva

Eva Lövf Namn: LövfEva Titel: Forskningsing 1:e Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: eva.lovf@ltu.se Telefon: 0910-585340 Rum: A143 Ort: Skellefteå

Tekniker

Marklund, Birger

Birger Marklund Namn: MarklundBirger Titel: Tekniker Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Avdelning: Träteknologi Email: birger.marklund@ltu.se Telefon: 0910-585313 Ort: Skellefteå

Övrig personal

Lindgren, Owe

Owe Lindgren Namn: LindgrenOwe Titel: Professor Emeritus Email: owe.lindgren@ltu.se Telefon: 0910-585309 Ort: Skellefteå

Sidansvarig och kontakt: Kersti Bergkvist

Publicerad: 14 november 2013

Luleå tekniska universitet