Gruppbild träteknik

Kontakta oss på Träteknik

Ämnesföreträdare

Sandberg, Dick

Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: dick.sandberg@ltu.se Telefon: 0910-585371

Professor

Ekevad, Mats

Mats Ekevad Titel: Professor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: mats.ekevad@ltu.se Telefon: 0910-585377 Rum: A177 Ort: Skellefteå

Grönlund, Anders

Anders Grönlund Titel: Professor, Professor Emeritus Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: anders.gronlund@ltu.se Telefon: 0910-585307 Ort: Skellefteå

Universitetslektor

Broman, Olof

Olof Broman Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: olof.broman@ltu.se Telefon: 0910-585325 Rum: A178C Ort: Skellefteå

Landsell, Gunnar

Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: gunnar.landsell@ltu.se Telefon: 0910-585389 Rum: A129 Ort: Skellefteå

Öhman, Micael

Micael Öhman Titel: Universitetslektor Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: micael.ohman@ltu.se Telefon: 0910-585374 Rum: A178 Ort: Skellefteå

Universitetslektor, biträdande

Berg, Sven

Sven Berg Titel: Universitetslektor, biträdande Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: sven.berg@ltu.se Telefon: 0910-585370 Rum: A143A Ort: Skellefteå

Vaziri, Mojgan

Titel: Universitetslektor, biträdande Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: mojgan.vaziri@ltu.se Telefon: 0910-585704 Ort: Skellefteå

Forskare

Fredriksson, Magnus

Magnus_Fredriksson Titel: Forskare Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: magnus.1.fredriksson@ltu.se Telefon: 0910-585708 Rum: A181 Ort: Skellefteå

Doktorand

Antonio Ah Shenga, Pedro

Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: pedro.shenga@ltu.se

Antonio Ah Shenga, Pedro

Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: pedro.shenga@ltu.se

Axelsson, Ann

Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: ann.axelsson@ltu.se Telefon: 0910-585338 Rum: A177 Ort: Skellefteå

Berglund, Anders

Fotograf: Marianne Näsström Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: anders.1.berglund@ltu.se Telefon: 0910-585311 Rum: A182 Ort: Skellefteå

Johansson, Erik

Titel: Doktorand Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: erik.johansson@ltu.se Telefon: 010 5166278 Rum: A181 Ort: Skellefteå

Forskningsing 1:e

Cristescu, Carmen

Carmen Cristescu Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: carmen.cristescu@ltu.se

Forsman, Samuel

Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: samuel.forsman@ltu.se Telefon: 0910-585306 Rum: A177E Ort: Skellefteå

Lövf, Eva

Eva Lövf Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Träteknik Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: eva.lovf@ltu.se Telefon: 0910-585340 Rum: A143 Ort: Skellefteå

Tekniker

Marklund, Birger

Birger Marklund Titel: Tekniker Avdelning: Träteknologi Enhet: Institutionen för teknikvetenskap och matematik Email: birger.marklund@ltu.se Telefon: 0910-585313 Ort: Skellefteå

Övrig personal

Lindgren, Owe

Owe Lindgren Titel: Professor Emeritus Email: owe.lindgren@ltu.se Telefon: 0910-585309 Ort: Skellefteå

Sidansvarig och kontakt: Kersti Bergkvist

Publicerad: 14 november 2013

Luleå tekniska universitet