Kontakta oss

Reglerteknik

Ämnesföreträdare

Gustafsson, Thomas

tg.jpg Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: Thomas.Gustafsson@ltu.se Telefon: 0920-491323 Rum: A2558 Ort: Luleå

Professor

Birk, Wolfgang

wb_2009.jpg Titel: Professor Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: Wolfgang.Birk@ltu.se Telefon: 0920-491965 Rum: L220 Ort: Luleå

Biträdande professor

Nikolakopoulos, George

Nikolakopoulos.JPG Titel: Biträdande professor Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: george.nikolakopoulos@ltu.se Telefon: 0920-491298 Rum: A2558 Ort: Luleå

Doktorand

Atta, Khalid

Khalid Atta Titel: Post doktor, Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: khalid.atta@ltu.se Telefon: 0920-492567 Rum: A2413 Ort: Luleå

Universitetslektor

Johansson, Andreas

a.jpg Titel: Universitetslektor, Avdelningschef Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: Andreas.Johansson@ltu.se Telefon: 0920-492334 Rum: A2552 Ort: Luleå

Universitetslektor, biträdande

Varagnolo, Damiano

Damiano_Varagnolo_Portrait Titel: Biträdande universitetslektor Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: damiano.varagnolo@ltu.se Telefon: 0920-493001 Rum: A2550 Ort: Luleå

Forskare

Hostettler, Roland

RolandHostettlerGotchi.jpg Titel: Forskare Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system CDT Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: roland.hostettler@ltu.se Telefon: 0920-492380 Rum: A3579 Ort: Luleå

Doktorand

Alhashimi, Anas

anas1.jpg Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: anas.alhashimi@ltu.se Telefon: 0920-492167 Rum: A2567 Ort: Luleå

Broström, Fredrik

Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: fredrik.brostrom@ltu.se Telefon: 0920-492873 Rum: L115 Ort: Luleå

Fresk, Emil

Visningsbild Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: emil.fresk@ltu.se Rum: A2571 Ort: Luleå

Kadhim, Ali

Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: ali.kadhim@ltu.se Telefon: 0920-493335 Rum: A2570 Ort: Luleå

Kanellakis, Christoforos

Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: christoforos.kanellakis@ltu.se Rum: A2565 Ort: Luleå

Lucchese, Riccardo

Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: riccardo.lucchese@ltu.se Rum: A2569 Ort: Luleå

Mamikoglu, Umut

Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: umut.mamikoglu@ltu.se Ort: Luleå

Mustafa, Mohammed Obaid

Mohammed Obaid Mustafa Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: mohammed.obaid@ltu.se Telefon: 0920-491206 Rum: A2412 Ort: Luleå

Nayl, Thaker

IMAG0170.jpg Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: thaker.nayl@ltu.se Telefon: 0920-492451 Rum: A2574 Ort: Luleå

Sayyaddelshad, Saleh

Profile Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: iman.s.delshad@ltu.se Telefon: 0920-492310 Rum: A2415 Ort: Luleå

Forskningsing 1:e

Kominiak, Dariusz

Dariusz Kominiak Titel: Forskningsing 1:e Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik E-post: dariusz.kominiak@ltu.se Telefon: 0920-492081 Rum: A2557 Ort: Luleå

IMG_0512.jpg
Delar av gruppen på studiebesök hos Smurfit Kappa i Piteå april 2012

 

Luleå tekniska universitet är i stark tillväxt med världsledande kompetens inom flera forskningsområden. 
Vår forskning bedrivs i nära samarbete med företag som Bosch, Ericsson, Scania, LKAB, SKF och ledande internationella universitet. 
Luleå tekniska universitet omsätter totalt 1,6 miljarder kronor per år. Vi är idag 1 700 anställda och 16 000 studenter.

 

Luleå tekniska universitet • 971 87 Luleå • Orgnr: 202100-2841 • Telefon: 0920 49 10 00 • Fax: 0920 49 13 99 • Studenttorget: 0920-49 20 00
E-post allmänna ärendenFrågor om studier • Om webbplatsen  • © Luleå tekniska universitet 2015