Kontakta oss

Reglerteknik

Ämnesföreträdare

Gustafsson, Thomas

Titel: Professor, Ämnesföreträdare Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: Thomas.Gustafsson@ltu.se Telefon: 0920-491323 Rum: A3406 Ort: Luleå

Professor, biträdande

Birk, Wolfgang

Titel: Professor, biträdande Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: Wolfgang.Birk@ltu.se Telefon: 0920-491965 Rum: A3406a Ort: Luleå

Nikolakopoulos, George

Titel: Professor, biträdande Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: george.nikolakopoulos@ltu.se Telefon: 0920-491298 Rum: A3401a Ort: Luleå

Universitetslektor

Johansson, Andreas

Titel: Universitetslektor, Avdelningschef Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: Andreas.Johansson@ltu.se Telefon: 0920-492334 Rum: A3407 Ort: Luleå

Universitetslektor, biträdande

Varagnolo, Damiano

Damiano_Varagnolo_Portrait Titel: Universitetslektor, biträdande Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: damiano.varagnolo@ltu.se Telefon: 0920-493001 Rum: A3412 Ort: Luleå

Doktorand

Alhashimi, Anas

Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: anas.alhashimi@ltu.se Telefon: 0920-492167 Rum: A3408 Ort: Luleå

Atta, Khalid

Khalid Atta Titel: Doktorand, Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: khalid.atta@ltu.se Telefon: 0920-492567 Rum: A3405 Ort: Luleå

Broström, Fredrik

Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: fredrik.brostrom@ltu.se Telefon: 0920-492873 Rum: A3402 Ort: Luleå

Fresk, Emil

Visningsbild Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: emil.fresk@ltu.se Rum: A3410 Ort: Luleå

Kadhim, Ali

Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: ali.kadhim@ltu.se Telefon: 0920-492167 Rum: A3408 Ort: Luleå

Mustafa, Mohammed Obaid

Mohammed Obaid Mustafa Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: mohammed.obaid@ltu.se Telefon: 0920-491206 Rum: A3414 Ort: Luleå

Nayl, Thaker

Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: thaker.nayl@ltu.se Telefon: 0920-492451 Rum: A3412 Ort: Luleå

Sayyaddelshad, Saleh

Titel: Doktorand Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: iman.s.delshad@ltu.se Telefon: 0920-492310 Rum: A3415 Ort: Luleå

Forskningsingenjör

Kominiak, Dariusz

Dariusz Kominiak Titel: Forskningsingenjör Forskningsämne: Reglerteknik Avdelning: Signaler och system Enhet: Institutionen för system- och rymdteknik Email: dariusz.kominiak@ltu.se Telefon: 0920-492081 Rum: A3413 Ort: Luleå

Delar av gruppen på studiebesök hos Smurfit Kappa i Piteå april 2012

Kontakta oss

Luleå tekniska universitet