Kontaktpersoner - Ekonomifrågor

Du är välkommen att ställa frågor inom våra områden ekonomi och upphandling

Ekonomichef: Rose-Marie Kero, 0920-493804, Rose-Marie.kero@ltu.se

 

Betalningspåminnelser

- Marita Perdahl, 0920-491689, Marita.perdahl@ltu.se (leverantörsfakturor)

- Alena Dubinskaya, 0920-493492
, alena.dubinskaya@ltu.se (kundfakturor)

 

Elektroniska fakturor

- Britta Holmgren, 0920-491503, Britta.holmgren@ltu.se

- Stina Spiik, 0920-492514, Stina.spiik@ltu.se

Kundreskontra

- Erika Bergman, 0920-491580, erika.bergman@ltu.se (inbetalningar)

- Marita Perdahl, 0920-491689, marita.perdahl@ltu.se (kundfakturering)

- Alena Dubinskaya, 0920-493492
, alena.dubinskaya@ltu.se (inbetalningar och kravhantering)

Motpartsredovisning, statsredovisning, Hermes

- Eivor Ek-Bäckman, 0920-491542, eivor.ekh-backman@ltu.se (skulder och kostnader)

- Marielle Nilsson, 0920-493809, marielle.nilsson@ltu.se (kundfordringar och intäkter)

 

Redovisningsfrågor, allmänna

- Anette Löfstedt, 0920-492157, anette.lofstedt@ltu.se

 

Upphandlingsfrågor

- Susanne Liminga, 0920-492098, susanne.liminga@ltu.se

- Mikael Westerlund, 0920-492238, mikael.westerlund@ltu.se

- Tuula Rosenberg, 0920-492381, tuula.rosenberg@ltu.se

- Ulrika Lundberg, 0920-493962, ulrika.lundberg@ltu.se

 

Årsredovisning

- Anette Löfstedt, 0920-492157, anette.lofstedt@ltu.se