Skip to content

Results stage 1 2022

Published: 30 August 2022

Korta banan

Placering Namn Institution / Företag Tid
1 Kent Andersson Extern 20:10:00
2 Elahe Talebiahooie SBN 28:10:00
3 Pär Utterström Extern 31:04:00
4 Ulrika Nilsson Tullverket 31:04:00
5 Pia Mrozek Tieto 33:02:00
6 Alve Sandsten   34:10:00
7 Hugo Sandsten   35:00:00
8 Malin Johansson SBN 37:33:00
9 Jan Johansson Arbetsvetenskap 39:56:00
10 Elisabeth Johansson Extern 41:24:00
11 Theo Söderberg Antnäs 44:15:00
12 Tommy Viklund LTU  45:00:00
13 Ann-Sofie bGyllenhaal LTU Business 45:42:00
14 Eva Enberg Isaksson LTU Business 45:45:00
15 Jakob Frostevarg TVM 47:50:00
16 Jan Frostevarg TVM 47:54:00
17 Johan Carlsson SRT 51:42:00

 

Mellan banan

Placering Namn Institution / Företag Tid
1 Theo Odenryd   33:00:00
2 Björn Svanberg Extern 38:40:00
3 Ellinor Bergman Tulldata 39:57:00
4 David Ek Extern 42:51:00
5 Elsa Lindblom OK Renen 43:03:00
6 Christina Fredriksson Extern 45:48:00
7 Jörgen Paulsson Extern 45:51:00
8 Lena Abrahamsson Arbetsvetenskap 46:30:00
9 Ingrid Persson   47:28:00
10 Karl Lindblom OK Renen 47:59:00
11 Anton Burman TVM 49:54:00
12 Peter Parnes SRT 50:59:00
13 Agneta Hedenström VSS 50:59:00
14 Désirée Nordmark SBN 53:56:00
15 Annika Mrozek   54:00:00
16 Kent Mrozek LTU Business 54:30:00
17 Gry Holmgren LTU Business 55:49:00
18 Anna Lindblom OK Renen 57:00:00
19 Pernilla Utterström OK Renen 66:51:00
20 Anna Lundström o Elliot Extern 68:06:00
21 Eva Lindström   71:22:00
22 Sara Granholm   71:30:00
23 Helena Stenberg   71:30:00
24 Kalevi Hyyppä SRT 78:09:00
25 John Petersson   85:00:00
26 Amanda Olefors   85:00:00
27 L-G Sjögren Extern 86:46:00
28 Ulrika Marklund TDIF 91:28:00
29 Åsa Svensson TDIF 91:28:00
30 Nahid Strömberg TDIF 91:28:00
31 Torbjörn Löfqvist SRT Brutit

 

Långa banan

Placering Namn Institution / Företag Tid
1 Robert Sandberg OK Renen 36:10:00
2 John Granath Stil 39:35:00
3 Jesper Berg Stil 39:45:00
4 Lena Turesson TVM 42:41:00
5 Catrin Ingvarsson OK Renen 43:33:00
6 Karl Persson   46:36:00
7 Ville Sundqvist OK Renen 47:05:00
8 Sven Öhrneling Extern 49:10:00
9 Felix Dyrssen F21 49:26:00
10 Erik Fagerström Strömningslära 54:01:00
11 Kent Strömberg   54:22:00
12 Minna Turesson Extern 55:28:00
13 Rickard Sundström OK Renen 56:18:00
14 Kalle Utterström OK Renen 57:30:00
15 Sofia Lundberg OK Renen 59:20:00
16 Filip Bäck OK Renen 59:30:00
17 Peter Rosén OK Renen 60:50:00
18 Olle Svangren Gotlands Bro OK 62:25:00
19 Maria Svanberg Extern 64:05:00
20 Gunnar Englund Tieto 72:00:00
21 Jonas Lundberg Extern 72:58:00
22 Erik Olsson TVM 80:00:00
23 Andreas Nilsson BAIK 82:10:00
24 Johan Söderlund Tulldata 104:06:00
25 Vilgot Kuokkanen OK Renen Felstämplat